Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Test TREK SPORT s novým imidžom

Známy slovenský výrobca outdoorového vybavenia predstavil na výstave Sport Prague úplne novú kolekciu pre tento rok. Zašli až tak ďaleko, že ani rokmi preverené logo neprežilo toto „zemetrasenie“. Dizajn všetkých výrobkov je veľmi odlišný od toho predchádzajúceho – dominujú výrazné moderné farby a tvary.

Batohy

Tradičné modely prešli omladzovacou kúrou. Stretneme sa teraz s materiálom Cordura Diamond Ripstop a u vybraných modelov výrazne pôsobia vodotesné zipsy (YKK). Pribudli dva nosné systémy určené na atletické použitie: GS (gear&shape) pre väčšie a BS (body shape) pre menšie batohy. Do ponuky pribudli aj camelbacky s pomenovaním Liquidator. Menšie modely batohov dostali úpne nový vzhľad aj mená.

ový katalóg rozdelil batohy do niekoľkých skupín:
EXTREMEPACKS – Patagonia (60, 70 a 80 l), Tibet Extrem (40, 50 a 60 l), Eiger (22 a 33 l), Liquidator (5 a 8 l), Biker II (20 l).
EXTREMEBAGS – Cryo (25 l), Spawn (38 l), Double (35 l)
TOURPACKS – Tatran (60, 70, 80 l), Alpin (55 a 75 l), Hiker (55 a 75 l), Trekker (90 l)
CITYBAGS – Crono (15, 22, 28 l), Collage (15, 25, 30 l)

Jediným nezaradeným je Cerro Torre (45l), ktorý ako vlajková loď stojí nad vecou. A má pravdu, pretože aj napriek milej snahe výrobcu zákazníkovi uľahčiť výber, nie je delenie podľa mňa štatné. So skupinou CityBags je to v pohode a aj TourPacks sa vcelku dá pochopiť aj keď by som tam určite Alpin nezaradil. Čo ma však najviac prekvapilo je delenie modelov medzi ExtremeBags a ExtremePacks. Dalo by sa predpokladať z názvov, že Packs budú väčšie a Bags budú menšie. Napriek tomu je rozmedzie 5 l (Liquidator LT) až 80 l (Patagonia). Bags majú interval užší (25 – 38 l).

Oblečenie

Takmer všetky modely sú vylepšené, zmenili mená a veľa nových obohatilo ponuku. Aj tu katalóg škatuľkuje modely do skupín, ale už o niečo úspešnejšie ako je tomu pri batohoch. Mimo škatuľky alebo škatuľkou samou o sebe je komplet z nohavíc a bundy v žiarivo oranžovej farbe – LiquidIce. Jej základom je trojvrstvá tkanina s vlaminovanou membránou SympaTex s nápadnými nepremokavými zipsami (YKK WaterTight). Ďalšie rodelenie je nasledujúce:
HARDSHELL – obsahuje tri bundy a dvoje nohavice zo SympaTex-u, dve bundy a jedny nohavice z Control Climate.
WINDSHELL – bundy, vesty a nohavice do veterného počasia. Rôzne kombinácie NoWind membrány, Polartec-u a DuraStretch-u. Najviac ma zaujal Transformer (NoWind + Polartec) – bunda-skladačka – ktorej možno odopnúť rukávy a kapucňu.
THERMOSHELL – mikiny a vesty z materiálov Tecnopile a Polartec v kombinácií s Cordurou
SOFTSHELL – dva roláky a dvoje nohavice (Tecnopile, DuraStretch)
DRYWEAR – známa, mierne vylepšená rada modrého termo-prádla z tkaniny DryFast. V ponuke je rolák, tričko s krátkym aj dlhým rukávom, tielko, slipy, boxerky a dlhé boxerky. Všetko v prevedení pre pánov aj dámy.
COOLWEAR – nová rada najspodnejšej vrstvy, tentokrát šedej farby z materiálu CoolMax. K dispozícii je rolák, tričko s krátkym a dlhým rukávom, slipy, boxerky, dlhé boxerky a podprsenka.
HANDWEAR – dočkali sme sa aj rukavíc a hneď štyri modely. Dvoje z kombinácie SympaTex- u a Thinsulate náplne. Jedny z NoWind membrány a jedny z kombinácie Thinsulate a vlny. Posledne zmienený model – Spider – je celkom cool: má odrezané končeky prstov, ale holé prsty možno v prípade potreby zakryť oklápacou časťou ... hmm, ťažko sa to popisuje, treba vidieť. Vážne zaujímavé – lezci určite ocenia.
FOOTWEAR – aj ponožky sú a hneď päť modelov: Ski & Board, Expedition, Trekking, Cyklo&Trial a Hikking. Prvé dva modely sú z Thermolite Base a ostatné z CoolMax-u. Treksport pre nasledujúcu kolekciu s ponožkami už nepočíta - nie sú konkurencieschopné pri danej úrovni výrobných nákladov a tiež boli problémy so španielskym výrobcom.
Model Trekking sa zúčasnil môjho testu ponožiek, ktorý je tu. Ďalej v tejto škatuľke nájdeme tri modely návlekov z Cordury.
HEADWEAR – čelenky, čiapky a kukla. Materiály: NoWind, Tecnopile Basic Micro, Polartec a DuraStretch.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Uff, je toho veľa však – viac ako polovica katalógu. Zdá sa, že to Trek Sport myslí s oblečením vážne. Uvidíme aká bude odozva zákazníkov.

Spacáky

Spolu dvanásť modelov, z toho štyri z peria (v pomere 90/10) a ostatné zo syntetických materiálov (Polarguard 3D, TecLoft 4). Zmeny sú viacmenej kozmetické oproti minuloročnej ponuke – zladenie s novou koleciou. Svoje skúsenosti s modelom Extrem (Polarguard 3D) priblížim čoskoro v novom článku.

Čo sa nezmestilo inam

V ponuke samozrejme nájdeme aj klasiku v podobe pomaly už aj legendárnej Oscar ľadvinky spolu s Manager Bagom a niekoľkými puzdrami na doklady. Medzi doplnkami sú aj nepremokavé návleky (výrobca tvrdí že tentokrát su už skutočne nepriepustné) na batohy, pončo a bivakovací vak (SympaTex + HydroBlock 10 000).

Doplnené dňa 25. novembra 2003.

Najnovšie