logo HIKING.SK Posledná zastávka pred cestou na hory

PR

Najlepší obliekajú prádlo Craft

sponzorovaný článok 15.12.10 Funkčné prádlo je základom pre funkčné obliekanie. Toto oblečenie je už neodmysliteľnou súčasťou športu a šport je súčasťou nášho života. O funkčnom prádle bolo povedané už takmer všetko, ale máloktorý výrobca športového oblečenia sa toľko zaoberá funkčným prádlom ako Craft.

Craft sa venuje neustálemu vývoju svojho oblečenia v laboratóriách, počúva názory tých najnáročnejších športovcov z rôznych športových odvetví, ktorí testujú všetky novinky pri svojom tréningu a pretekoch. Následné pripomienky sú zapracované tak do designu, ako aj do ergonómie športového oblečenia.
Zmyslom tohto snaženia je vytvorenie optimálnych podmienok pre ľudský organizmus a maximálne priaznivého prostredia pre športový výkon aj aktívnu rekreáciu.

Funkčné prádlo je základ

Funkčné prádlo sa používa ako prvá vrstva oblečenia priamo na telo. Jeho úlohou je odvádzať pot od pokožky a udržovať pri tele optimálne množstvo tepla – v zime hriať a v lete chladiť. Preto má Craft pre rôzne klimatické podmienky jednotlivé druhy prádla s odlišnými vlastnosťami (Cool, Zero Extreme, Zero, Warm a Warm Wool).

Švédska firma Craft vyvíja funkčné prádlo už od 70. rokov 20. storočia a jej termoprádlo sa za tu dobu stalo fenoménom medzi športovcami všetkých odvetví na celom svete. Prádlo Craft je vyrobené z mäkkého a telu veľmi príjemného materiálu, prádlo je vysoko funkčné a elastické, dobre sa ošetruje, vyniká tvarovou stálosťou a má extrémne dlhú životnosť.

Novinky jeseň/zima 2010

Craft Concept Piece

Novinkou zimnej kolekcie funkčného prádla je model Craft Concept Piece s 3D WIND technológiou z radu Craft Zero Extreme. Najnovší typ prádla Craft kombinuje materiál Zero Extreme a Mesh Superlight a zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi bodymappingom a ergonómiou. V miestach bodymapping zón (oblasť lopatiek a podpazušia) je použitý Mesh Superlight, ktorý vytvára na chrbte pomyselné krídla. Tie zaisťujú perfektnú funkčnosť, maximálny odvod potu a dostatočnú voľnosť pohybu pri tých najvyšších intenzitách záťaže. Súčasťou materiálu je technológia SilverPlus (ionty striebra zabudované do vlákna) s aktívnou ochranou proti mikroorganizmom a ľudskému pachu. Novinku nájdu priaznivci značky v dámskom aj pánskom prevedení.
Nové prádlo Craft Concept Piece bolo otestované švédskou reprezentáciou bežeckého lyžovania a v tohtoročnej zimnej sezóne bude testovanie pokračovať so súčasne najlepším bežcom na lyžiach v ČR, Lukášom Bauerom.

Craft Zero Extreme WS

Do radu Craft Zero Extreme pribudlo úplne nové prádlo s windstopperom – Craft Zero Extreme WS, ktoré je ideálne do nepriaznivých klimatických podmienok (vietor, zima, chlad). Tento model kombinuje prádlo s extrémnou funkčnosťou (Craft Zero Extreme) s ľahkou a pružnou protiveternou membránou (Windstopper) v oblasti predného dielu s preťažením do ramenných partií. V ponuke zatiaľ len pre mužov.

Craft Warm

Ďalšou inováciou prešiel rad Craft Warm s novým, príjemnejším typom pleteniny a novým efektívnejším bodymappingom, ktorý je navyše farebne zvýraznený a to obzvlášť u pánskej kolekcie. Dámska kolekcia funkčného prádla Craft Warm pôsobí naopak jemným, nenápadným dojmom a to vďaka ľahkým pastelovým odtieňom ružovej a bledo modrej s decentnou potlačou.

Craft Team Sweden

Pre fajnšmekrov a priaznivcov švédskeho lyžiarskeho týmu je pre tohtoročnú zimu pripravená ochutnávka, špeciálna kolekcia Craft Team Sweden, ktorá ponúka komplet funkčného prádla (dlhý rukáv a dlhé spodky) z radu Zero Extreme, mikinu Flex a bundu EXC len v pánskom variante. To všetko vo švédskych národných farbách a designoch.

Nové kolekcie

Nielen funkčné prádlo, ale celý systém obliekania vo vrstvách ponúka značka Craft pre tohtoročnú zimu v nových kolekciách. Hitom zostávajú aj naďalej potlače, tak v dámskej, ako aj pánskej kolekcii. Z farieb dominuje oranžovo-červená, námornícka modrá, petrolejovo zelená a pastelová bledo zelená v kombinácii s ostrými žltými a zelenými reflexnými odtieňmi.
V zime oblieka Craft nielen lyžiarov, ale aj bežcov a cyklistov do zateplených modelov funkčného oblečenia. Neodlučiteľnou súčasťou zimného oblečenia sú samozrejme doplnky (čiapky, rukavice, nákrčníky…).

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Dievčenská a Brzotínska skala s deťmi Pár dní v októbri 2020 trávime opäť na Gemeri. Náš pôvodný plán boli Poloniny, ale protipandemické opatrenia nám rušia ubytovanie na východe, a tak bleskovo meníme destináciu na Krásnohorskú Dlhú lúku, kde si nachádzame … » celý článok dnes Andrea Morongová Slovenský kras
Túra Planina Galmus: Biela skala a Šarkanova diera Planina Galmus je celoslovensky málo známa oblasť, ktorá však ponúka nádherné zákutia a zároveň chodenia chtivým návštevníkom ponúka tri pozdĺžne trasy. Väčšina ľudí pozná ... » viac dnes Henrich Tomáš Volovské vrchy
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.75 (0.32)