Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Obchody Žilina: obchod Northland

Žilinský obchod Northland je ďalšou zo športových predajní, kam sme sa rozhodli zavítať a urobiť malý prieskum. Nachádza sa v centre mesta za Mariánskym námestím a je zameraný najmä na oblečenie a obuv. Už z názvu predajne je zrejmé, aká značka bude sortimentu dominovať.

Hiking adresár
Doplňujúce informácie o tomto obchode nájdeš v našom adresári outdoor predajní.
» link

Ako už býva zvykom, najprv dávam priestor predstaviteľom predajne, ktorí zodpovedali naše obvyklé otázky.

Pre ktorú časť outdoorovej verejnosti je určený váš sortiment?
Náš tovar je určený pre tých, ktorí sa venujú ľahkej alebo stredne náročnej turistike. Rovnako tu máme oblečenie a obuv na nosenie v meste alebo pre nenáročné trávenie voľného času. Na druhej strane sme však obliekali aj ľudí, ktorí išli na expedície, či záchrannú službu. Rodičov môže zaujať naša ponuka detského oblečenia.
Prečo by mal prísť zákazník práve k Vám?
Najmä kvôli dobrej kvalite. Náš materiál je testovaný ľuďmi, ktorí chodia do extrémnych podmienok, na expedície, na paralympiádu a podobne.
Kde vidíte svoje najväčšie slabiny?
Zákazníci by možno privítali väčší výber značiek, než aký máme v súčasnosti.
Ako vidíte vašu predajňu o rok?
Ťažko povedať. Radi by sme nejakým spôsobom našu ponuku obohatili, máme však malé priestory.
Keby neexistoval Váš obchod, kam by ste chodili nakupovať outdoorové vybavenie?
Nakupujem u nás, takže by som najprv musela urobiť prieskum ďalších predajní a až potom by som sa rozhodla.
Poznáte hiking.sk?
Nie.

Ponuka

Žilinská predajňa Nothland ponúka najmä značky Northland a Dachstein. Okrem toho sa tu dá nájsť aj Olank a Draps.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Zľavy

Zákaznícka karta – 3 -15% z ceny výrobku
3% pri prvom nákupe, výška ďalšej zľavy závisí od výšky nákupu

Moje dojmy a skúsenosti

Priestor predajne je pomerne malý, ale pôsobí útulne a zmestí sa tam toho dosť. Dobré je takpovediac tematické rozdelenie tovaru – oblečenie na voľný čas a do mesta je na inom mieste ako oblečenie na vysokohorskú turistiku, takže sa v predajni dá dobre orientovať. Personál je milý a snaží sa nájsť zákazníkovi to, čo mu najlepšie vyhovuje. Pozitívne hodnotím vedomosti o predávanom tovare. Okrem toho predávajúci netrpia žiadnymi predsudkami voči ľuďom, ktorí prídu oblečení inak ako v športovom oblečení.

Treba podotknúť, že predajňa Northland nie je klasickým outdoorovým obchodom, kde sa dá kúpiť rôzne vybavenie a výstroj. Tu dostanete predovšetkým oblečenie, obuv a batohy. Ponuka oblečenia je skutočne široká, nachádzajú sa tu rôzne druhy mikín, bundičiek a zatepľovacích vecí. Tie majú rôzny stupeň nepremokavosti a neprefúkavosti. Osobitnou kapitolou v predajni je fashion oblečenie do mesta, napríklad pletené svetre alebo rôzne bundy, či už ľahké šušťákové alebo s teplejšie s odopínateľným vnútrom. Márne tu však budete hľadať horolezeckú alebo skialpinistickú výzbroj. 

Výhrady mám voči počtu predávajúcich, ktorí v čase mojej návštevy pozostávali z jednej predavačky a brigádničky. Neviem, či to bolo tým, že bol piatok poobede, ale dve osoby na pomoc zákazníkom, prácu za pokladňou, dvíhanie telefónov a pod. sa mi zdalo málo. Neviem si predstaviť, čo by išlo do úzadia, ak by bol v obchode väčší počet zákazníkov.

Fotogaléria k článku

Najnovšie