Predstavenie

Ferrino Flash 32

01. 07. 2011
S heslom pravého horala – dobrého batohu nikdy nie je dosť – by som vám rád predstavil novučičký kompaktný kúsok určený pre krátkodobé treky či bike, od talianskej spoločnosti Ferrino, ktorá je známa hlavne svojimi podarenými batohmi High Lab. Batoh Flash síce nepatrí do radu s doživotnou zárukou, ale skúsenosti výrobcu sú minimálne prísľubom očakávanej kvality.

Batoh je krásnej žiarivej a pútajúcej oranžovej farby. Horali či horalky teda nemusia mať strach, že ich stratených v prírode nikto nenájde. Nemusia mať ani obavu, že by si ich nikto nevšimol v šedom víre veľkomesta. Najprv si odjazdíme povinnú jazdu o materiáloch a charakteristike, ihneď potom vám sprostredkujem (sprostredkujeme) prvé dojmy z používania.

Materiály, dizajn a vyhotovenie

Batoh Ferrino FLASH je vyrobený s použitím nasledovných materiálov: 420D HD – polyesterová tkanina, 420D JAQUARD HD – polyesterová tkanina s ripstopom, Supertex – nylonová tkanina s hustým tkaním a DuPont Hypalon, ktorý je určený na zosilnenie namáhaných častí.

Kedže vždy pri pohľade na batoh dostanem chuť na čerstvý džús, pracovne som si ho nazval Ferrino „Fresh“. Má chrbtový systém D.N.S., čo je anatomicky tvarovaný sieťovaný chrbtový systém so zárukou veľmi dobrej ventilácie chrbtu a stability batohu. Dvojkomorový Flash/Fresh má už na prvý pohľad množstvo využiteľných "serepetičiek". Sieťkou oddelený chrbtový systém, bedrový popruh, hrudný mini popruh, bočné vrecká zo sieťoviny, vstup do batohu od spodnej časti. Vstup z vrchnej časti je riešený čelným vstupom, kde sa zips rozopína pozdĺž oboch strán batohu smerom dolu. Ďalej má batoh príručný praktický vrchlík s otvorom rovnobežným k hlavnému vrchnému otvoru a pod vrchlíkom na prednej strane mini vrecko na drobnosti. Vo vrchlíku je sieťovinou oddelené dalšie vrecko – na drobné predmety, aby nevypadli von pri otvorení vrchlíku. V tejto časti bol schovaný aj doplnkový popruh, ktorý môže užívateľ využiť ako úchyt na karimatku či iné veci, ktoré chce zachytiť na vonkajšiu stranu batohu cez oká prítomné na spodu a na bokoch.

Vnútro batohu tvoria dve komory vzájomne oddelené klasickou textilnou priehradkou so zipsom a možnosťou okamžitej mutácie dvojkomorového na jednokomorový. Priehradka má pri chrbtovej časti integrované dve dierky určené na nezložiteľné dlhšie súčasti turistickej výbavy (napríklad lavínové sondy). Batoh je kompatibilný s vodným rezervoárom, vývod pre hadičku je v strede medzi ramennými popruhmi. Rezervár sa vnútri fixuje pomocou suchého zipsu.

Na každom boku batohu sú dva sťahovacie popruhy. Ďalší spája a sťahuje spodný otvor do spodnej komory batohu. Spodná časť má na sebe pútko na čakan či paličky, o 30 cm vyššie sa nachádza gumičkovo-sťahovací systém na upevnenie danej výbavy. Na spodnej prednej časti batohu je ešte mini popruh vhodný na umiestnenie cyklo blikačky, čo z tohto univerzálneho batohu robí vhodný kus aj pre cyklistu, ktorý potrebuje viac ako len ľadvinku.

[ Tipy na túry, aktuality z hôr a iné zaujímavosti môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstragrame ]

Zipsy sú kontrastnej, bledunko šedej farby a nemajú odhalené zuby, tie sú schované pod krycou látkou, ako to poznáme z nepremokavého prevedenia zipsov. Tieto na batohu Flash však nepremokavé nie sú. Na oboch ramenných popruhoch sa nachádzajú elastické popruhy, za ktoré sa dá umiestniť hadička k vodnému zdroju, alebo kapsička s mobilom či GPS navigáciou.

Dojmy z nosenia

Opis máme za sebou, pokračujeme dojmami z používania. Prvý dojem zo žiarivého batohu hneď dáva myšlienku, že to Taliani s litrážou trošku prehnali. Na to, že je 30-tka, vyzerá menší. Na obranu musím povedať, že sa do neho zmestí dosť. Materiál na prvý pohľad nepodporuje tvrdenie výrobcu, nevyzerá presvedčivo pevne. Po rôznych vláčeniach a obtieraniach sa na skalách a „ručných“ testoch pevnosti som však nezbadal žiadny problém.

Po prvom „oblečení“ batohu som bežal k netu, aby som sa pozrel, či ide o ženský batoh. Distribútor na stránkach neuvádza určenie batohu pre dané pohlavie, beriem to teda tak, že ide o unisex batoh. To sa však nezhoduje s mojimi pocitmi pri nosení batohu. Som muž, a aj keď nie som žiadny obor a valibuk, batoh mi je proste malý. Ako prvé som si všimol, že bedrový pás nemám na bedrách, ale skôr ako podprsenku. Celkový diskomfort nosenia bol ako dôsledok ďalšieho pre mužov podstatného faux pas – ramenné popruhy sú strašne blízko seba. Čo z tohto batohu robí pre muža výrobného čísla M a vyššie nepoužiteľnú farebnú kabelku. Po komunikácii k tejto otázke distribútor dodal, že batoh je naozaj určený skôr pre ženy vzhľadom na svoju veľkosť a dĺžku chrbtového systému. Vzhľadom na tento fakt som sa pri nosení batohu na bicykli a lezeckých výletoch ku skalám striedal s mojou polovičkou, pretože verím, že tento batoh má niečo do seba a aj s ohľadom na jeho farbu si nájde fanklub hlavne v ženskom osadenstve trekového sveta.

Ženské skúsenosti s batohom Flash

Batoh je pekný, farebne sa mi veľmi páči. Fantastické sú bočné vrecká a spodná otvárateľná komora, kam si môžem dať teplú bundičku, ktorú nemusím dlho hľadať zhora. Vrecko navyše, v prednej časti pod vrchlíkom, je tak isto plusovým bodom, pretože sa tam zmestí kopa drobností, bez ktorých sa žena nezaobíde. Na bicykli mi prekážali početné popruhy, ktoré z batohu „trčia“ von. Naopak, pri ľahkej túre mi popruhy vyhovovali, kedže sa dá batoh krásne posťahovať, ak nie je plný, a stále vyzerá dobre.

Bohužial aj mne boli ramenné popruhy na vrchnej časti mierne úzke. Pri plne naloženom batohu mi sťahovali chrbát k sebe a nebol to príjemný pocit. Zošitý textilný lem na spodnej časti mi pri ťažšom batohu odieral chrbát a to mi taktiež prekážalo. Ak však batoh nie je doplna naložený, tak sa nosí pohodlne a príjemne. Chrbtový systém okrem popísaných nedostatkov dýcha a je príjemný na nosenie.

Záver

Mam pocit, že tento batoh je skôr na krátke ľahké túry či výlety. Doplna naložený, nafúknutý a ťažký si ho na dlhšie nosenie neviem predstaviť. Pri balení na jednodňový výlet sa však nemusíte obmedzovať a rozmýšlať, ktorú z dôležitých vecí necháte doma, pretože by sa vám nezmestili do vašej 8-15 litrovej imitácie batohu. S týmto batohom nenecháte doma bundu, vodu, jedlo, tyčinky, fotoaparát, peňaženku a nôž. Do filigrantsky umiestnených vrecák si vie žena dať rôzne veci z kabelky, ktorým my muži nikdy nebudeme rozumieť a s týmto batohom nám ženy nebudú píliť uši, čo všetko životne dôležité si museli nechať doma a (zrovna teraz!) to potrebujú.

Spolupracovala Nora Horvátová.

Fórum 1 príspevok
Ferrino Flash 32 01/07/11 06:34 1 príspevok
Najnovšie články autora
 
Rada Ako uvariť v ešuse puding Čo-Van-Hro-Ma Z cyklu Outdoor Chef’s Diary – Každé dobré jedlo by si zaslúžilo bodku, záver, sladké potešenie. Minule som vám sľúbil, že pripravím recept “dezertu”, vhodného na outdoorové aktivity. Skvelé na ňom je, že v chladných obdobiach vás nielen poteší na jazyku, ale aj pekne zahreje. Hovoríme o pudingu, ktorý určite mnohí z vás už na vandri či pri stane varili. Toto je klasika, nejdem sa tváriť, že som vymyslel nové Créme Brulé. Každopádne, ak pomôžem “receptom” čo len jedinej hladnej a zahriatia hodnej duši, môžem si zapísať dobrý skutok. Poďme na to! 05/01/16 Michal Buberník Strava a pitie
Rada Ako uvariť v ešuse Linguine so sardinkami Z cyklu Outdoor Chef’s Diary – okrem komplikovaných outdoorovo kulinárskych špecialít ako bolo Chilli Con Carne, je treba mať v zálohe chutné a jednoduché jedlá vhodné na varenie v prírode. Jedno také sme si spravili v úvodnom článku cyklu Outdoor Chef’s Diary – Dubákové Risotto. Druhé si spravíme teraz. A bez srandy - vifonkové slíže bokom, idú sa variť talianske cestoviny. Linguine di Montagna (Sardine i Pomodori Secchi). 29/12/15 Michal Buberník Strava a pitie
Rada Ako uvariť v ešuse Chilli con Carne Z cyklu Outdoor Chef’s Diary – Ľubo mi sľúbil, že pôjdeme otestovať nejaké variče a ja popri tom spravím ďalšie mňamkové recepty. Kuchtiť ma baví, prírodu zbožňujem, Ľubo sa mi upísal, a tak som vymyslel jemne komplikovanejšie recepty ako rizoto naposledy. Predsa len, na moderných kozmických varičoch a hrncoch sa varí omnoho lepšie ako na mojom starom hliníkovom ešuse. 22/12/15 Michal Buberník Strava a pitie
Najnovšie články na titulke
 
Príbeh Slovenské brandy a poľská wiśniówka Viac rokov som plánoval túru hornou Oravou. Prejsť si po najsevernejších hraniciach okruh od Babej hory po Pilsko. Pred 4 rokmi mi to nevyšlo preto, že som sa spoliehal na ľudí, ktorí mali ísť so mnou. Dovolenka bola vybavená, chuť objavovať na najvyššom stupni, ale podvečer túry to zvyšok partie vzdal a ostal som doma. Samému sa mi vtedy chodiť ešte veľmi nechcelo, aspoň nie takto ďaleko. O dva roky je situácia výrazne iná a nerobí mi problém vyraziť aj na viac dní sám. Leto vrcholí a rozhodujem sa, že idem do toho. dnes Martin Birka Príbehy
Basecamp Boli ste už na miestach s názvom Vrvrava či Chujava? Čaká nás oblačný víkend, v nedeľu cez naše územie prejde studený front so zrážkami. Po oteplení sa príroda zazelenala, v tipoch sme pre vás vybrali aj kratšie ciele v nižších nadmorských výškach. Ak radi chodíte na Chatu pod Chlebom, treba to stihnúť do nedele, od pondelka sa chata zatvorí kvôli rekonštrukcii. včera Redakcia Basecamp
Cyklotúra Šiklóš, Horšianska dol., Svätý Kríž a Krížny vrch Regióny Tekov a Hont sú rajom pre cyklistiku a cykloturistiku. Nachádza sa tu množstvo cestičiek s minimálnou premávkou, v pestrom (rovinatom, zvlnenom aj kopcovitom) teréne a v obklopení atraktívnej krajinnej scenérie. Popri trasách je množstvo prírodných, kultúrnych a historických pamiatok, ktoré sú zatiaľ neobjavené pre masy turistov. Navyše tu počasie po väčšinu dní v roku praje bicyklovaniu. včera Jakub Mészáros Štiavnické vrchy, Podunajsko

 
 
 
Verzia pre tlač
 • text  fakty  fotky  
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Ferrino Flash 32 01/07/11 06:34 1 príspevok
Fakty
 • Výrobca
  • Ferrino
 • Model
  • Flash 32
 • Typ
  • malý dvojkomorový batoh
 • Materiály
  • polyester 420D HD, polyester 420D JAQUARD HD, Supertex, DuPont Hypalon
 • Hmotnosť
  • 1150 g
 • Základná litráž
  • 32 l
 • Farebné kombinácie
  • oranžová, modrá, čierna
 • Páči sa mi
  • odolné a príjemné materiály, vizuálna stránka batohu, prepracované detaily
 • Nepáči sa mi
  • chrbtový systém, úzke ramenné popruhy
 • Infocena
  • 63 €
 • Obchody v HIKING adresári
  • HUDYsport - Banská Bystrica » viac
   Outdoor Šport Manín - Považská Bystrica » viac
   Trekland - Žilina » viac
   Adam Sport - Ružomberok » viac
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.81 (0.38)