logo HIKING.SK Posledná zastávka pred cestou na hory

PR

Oblečenie z kávy od ALPINE PRO

sponzorovaný článok 25.10.11 Možno si myslíte, že ide o omyl: Je možné obliekať sa do kávových zrniek? Nový materiál S.Café, ktorý ponúka ALPINE PRO, sa ale skutočne vyrába z kávy. Pre výrobu S. Café sa používa kávová usadenina, tzv. lógr.

Túto surovinu zbiera výrobca S. Café na Taiwane po miestnych kaviarňach. Preto S. Café šetrí životné prostredie.
Táto tkanina je ale jedinečná aj z mnohých ďalších dôvodov. Unikátna štruktúra jej vlákien zabezpečuje rýchly odvod potu od pokožky na povrch materiálu, takže textília rýchlo schne a je stále príjemne suchá na dotyk. S. Café navyše poskytuje pokožke ochranu pred UV žiarením zo slnka a znižuje vznik nepríjemného zápachu.

Z materiálu S. Café vyrába značka ALPINE PRO napríklad spodnú bielizeň či tričká, kde sa uplatní jeho skvelá schopnosť odvádzať pot od tela a rýchlo schnúť. Ďalej je využívaný aj v druhej, izolačnej vrstve odevu.

Príkladom výrobku z S.Café môže byť pánske tričko DEMETER s dlhým rukávom z Outdoorovej kolekcie, pre tých, ktorí trávia voľný čas aktívnym športom v prírode a náročnejších klimatických podmienkach. Tí ocenia rýchle schnutie, pružnosť, priedušnosť a elastickosť jeho materiálu.

Viete vrstviť oblečenie?

Pre voľný čas trávený aktívnym pohybom v prírode a v náročných klimatických podmienkach sa oplatí vybrať naozaj kvalitné oblečenie, ktoré svojmu majiteľovi ponúka množstvo funkcií spríjemňujúcich športové výkony. Takéto oblečenie sa oplatí premyslene vrstviť.

Spoločnosť ALPINE PRO rozlišuje tri vrstvy oblečenia a tomu prispôsobuje aj svoje výrobky.

Prvá komfortná vrstva sa nosí priamo na tele a jedná sa teda o športovú spodnú bielizeň a tričká. Jej materiál musí byť príjemný, udržovať tepelnú pohodu a neobmedzovať svojho nositeľa v pohybe. Výrobky od ALPINE PRO dokážu rýchlo odvádzať vlhkosť od tela a rýchlo schnúť. Pri každej športovej aktivite či zvýšenej telesnej námahe ihneď poznáte rozdiel proti bežným tričkám, ktoré tieto zvláštne vlastnosti nemajú. Materiály používané pre túto vrstvu sú Thermocool, Softtec, S.café a Cool- Dry.

Druhá vrstva oblečenia je izolačná, to znamená, že má väčší objem a udržuje telo v teple. Môžu ju tvoriť mikiny a tričká s dlhým rukávom. Táto vrstva musí nielen dobre tepelne izolovať, ale tiež byť nenasiakavá a rýchlo odvádzať vlhkosť od tela. Uplatní sa pri nižších teplotách a vyrába sa z materiálov SUPRA@THERM, Cool-Dry Easy Out a S.Café. Príkladom je rýchlo schnúca, priedušná dámska fleece mikina EUNOMIA.

Tretia vrstva je ochranná, to znamená, že kryje a chráni ostatné oblečenie zvonku. Musí byť odolná voči vetru, snehu a dažďu, pritom aj priedušná a schopná rýchlo odviesť vlhkosť od tela. V ponuke ALPINE PRO ju tvoria softshellové bundy alebo bundy s membránou PTX, oblečenie býva pre väčšiu odolnosť často vybavené RipStopom, štvorcovou sieťkou zosilnených miest na povrchu. Túto vrstvu použijeme pri zhoršenom počasí. Vyrába sa z materiálov PTX membrána, Aquacore a Waterrepelence. Ich zástupcom je napríklad vetru odolná, priedušná a pružná pánska softshellová bunda KLETTER.

www.alpinepro.sk

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Dievčenská a Brzotínska skala s deťmi Pár dní v októbri 2020 trávime opäť na Gemeri. Náš pôvodný plán boli Poloniny, ale protipandemické opatrenia nám rušia ubytovanie na východe, a tak bleskovo meníme destináciu na Krásnohorskú Dlhú lúku, kde si nachádzame … » celý článok dnes Andrea Morongová Slovenský kras
Túra Planina Galmus: Biela skala a Šarkanova diera Planina Galmus je celoslovensky málo známa oblasť, ktorá však ponúka nádherné zákutia a zároveň chodenia chtivým návštevníkom ponúka tri pozdĺžne trasy. Väčšina ľudí pozná ... » viac dnes Henrich Tomáš Volovské vrchy
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.69 (0.32)