Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

PR Expedičná kamera vo viac ako 40 mestách!

Filmový festival o dobrodružstve, divokej prírode, extrémnych športoch a zážitkoch je opäť na Slovensku. Vo viac ako 40 mestách. Od Malaciek až po Veľké Kapušany si počas celého novembra budete môcť pozrieť tie najlepšie cestovateľské a outdoorové filmy z celého sveta! To všetko by nebolo možné bez podpory sponzorov a partnerov, obzvlášť hlavného spoluorganizátora, ktorým je National Geographic Česko.

Na všetkých návštevníkov festivalu čaká celovečerné pásmo špičkových filmov o dobrodružných expedíciách, odvážnych horolezeckých výstupoch často až za hranicou ľudských možností, o putovaní po Číne i po stopách obávaného dobyvateľa Džingischána, o prekonaní 1200 km arktickej pustatiny plnej nástrah či ďalší sprievodný program ako prednášky, výstavy či koncerty. Pre festival Expedičná kamera sme starostlivo vyberali to najlepšie, takže máte istotu, že uvidíte naozaj výborné filmy a na svoje si tak určite príde každý milovník outdooru.

Festival by sa nezaobišiel bez podpory našich partnerov: HUDY Sport, CK Livingstone, Kofola, Norskamoda.cz, Švýcarsko, Medzinárodný festival horských filmov POPRAD, ako i mediálnych partnerov: Hiking.sk, Paseo Group, Outdoorfilmy.sk, Ephoto.sk, Pohora.cz.
Podrobný program a ďalšie informácie o festivale, rovnako ako zoznam miest, v ktorých bude premietanie prebiehať, nájdete na stránke festivalu www.expedicnakamera.sk.

A na aké filmy sa tento rok môžete tešiť?

ČO SA STALO NA OSTROVE PAM
Poľsko, 30 min., réžia: Eliza Kubarska, ocenenie: MHFF - hlavná kategória festivalu
Vylezte s poľskou dvojicou na najvyšší pobrežný útes na svete. 1500 m vysoká kolmá stena v Grónsku! A jediná možnosť, ako sa k nej dostať, je na morskom kajaku - pomedzi ľadové kryhy.

VO VLČEJ KOŽI PO STOPÁCH DŽINGISCHÁNA
Austrália, 43 min., réžia: Tim Cope, ocenenie: MHFF - najlepší cestopisný film
Na konskom chrbte putujte z Mongolska cez strednú Áziu až do Európy, rovnakou cestou, ktorou kedysi prechádzali bojové hordy najväčšieho dobyvateľa všetkých čias, Džingischána.

BOD, ODKIAĽ NIET NÁVRATU
USA, 24 min., kamera a produkcia: Wade Johnson a Peter Mortimer, ocenenie: MHFF – zvláštna cena poroty
Špičkoví horolezci sa vydávajú na nezlezený vrchol vo východnom Tibete. Poctivo sa pripravujú, študujú mapy, tvrdo na sebe „makajú“, ale všetko sa rozhodne vždy až namieste. Aj keď urobíte všetko správne, je to nakoniec sila prírody, ktorá rozhoduje o úspechu či neúspechu, o živote či smrti. Ako to bude v tomto prípade?

NAJDLHŠIA CESTA
Nemecko, 5 min., réžia: Christoph Rehage
Koľko kilometrov sa dá prejsť po svojich v Číne? Viac ako meria Veľký čínsky múr? Ako takáto cesta zmení človeka po psychickej či fyzickej stránke? Odpovede nielen na tieto otázky sa dozviete pri sledovaní tohto krátkeho snímku.

OBETA GANÉŠOVI
Francúzsko, 15 min., réžia: Vladimir Cellier, Julien Nadiras, ocenenie: MFHF – najlepší horolezecký film
Partia mladých horolezcov, ktorí sa lezením naozaj bavia, sa vydáva do Badami v Indii, aby tu otestovali svoje lezecké schopnosti. Ak chcete zažiť atmosféru strednej Indie na vlastnej koži, príďte si pozrieť úžasný príbeh o prvom výstupe na "Ganesh", 8b +, ktorý navyše skvelo dopĺňa výborná hudba.

COLD – CHLAD
USA, 19 min.,  Réžia:  Anson Fogel, ocenenie: hlavná cena Grand Prize na festivale BANFF
Cold je príbeh o unikátnom zimnom výstupe Coryho Richardsa a jeho partnerov, horolezcov svetovej špičky, Simona Mora a Denisa Urubka, na osemtisícovku Gasherbrum II. Uvidíte natáčanie vo veľmi náročných prírodných podmienkach, film plný zvratov a prekvapení. Tento film si žiadny milovník hôr nemôže nechať ujsť!

BAFFIN BABES
Nórsko, Kanada, 28 min., réžia: Baffin Babes, ocenenie: najlepší dobrodružný film – ShAFF 2011
Bonusový film

Najdlhšia lyžiarska, navyše čisto dámska expedícia: 1200 km cez arktickú pustatinu, pozdĺž ostrova Baffin. Nie je to práve prechádzka ružovou záhradou, pokiaľ vezmeme do úvahy 100 kilogramov nákladu na saniach, teploty okolo -40 stupňov a všade naokolo polárne medvede.

Kontaktná osoba pre médiá: David Gladiš, +420 604231941, david.gladis@pohora.cz.

Najnovšie