PR

Novinky Fjällräven

sponzorovaný článok 22.05.13 Sportrysy.sk by Vám radi predstavili novinky švédskej značky Fjällräven s dlhoročnou tradíciou. Táto značka okrem kvalitného outdoorového oblečenia ponúka aj kvalitné príslušenstvo na turistiku a camping, najmä spacáky, stany a batohy.

V horách a vo voľnej prírode ako doma. Vždy sme predsa vonku boli ako doma.

Všetko sa začalo v jednej malej pivnici v našom rodnom meste Örnsköldsvik (skratka Ovik). Tu začínal Ake Nordin s jedným šijacím strojom, niekoľkými kusmi náradia a presvedčením, že treba vylepšiť vybavenie a oblečnie do hôr. Dlho pred tým, než ušil svoju prvú horolezeckú bundu (1966), vyrábal na objednávku drevené konštrukcie, prvé batohy, ktoré sa nosili na oboch pleciach. Z týchto sa neskôr stali dnešné batohy s rôznymi hliníkovými konštrukciami. To mal Ake Nordin ešte len približne 15 rokov. O pár rokov neskôr vymyslel čaro dvojvrstvového stanu, ktoré do dnešnej doby nebolo prekonané.

Testované desaťročiami dobrodružstiev

Dnes, po vyše 50 rokoch vývoja, je Fjällräven jedným z popredných dodávateľov najlepších dobrodružstiev v prírode pre ľudí. Najväčšiu zásluhu na tom má takmer nezničiteľný materiál G-1000, z ktorého vyrábame prevažne odevy a doplnky. V kombinácii s prírodnou impregnáciou voskom Greenland Wax dosiahnete jeden z najprispôsobiteľnejších materiálov na trhu. Niektoré z našich produktov získali ocenenia po celom svete. Obzvlášť hrdí sme na nohavice Keb, ktoré sa stali turistickými nohavicami roku 2010. Podarilo sa nám v nich spojiť tradičný materiál G-1000 so strečom a vďaka rôznym doplnkom a riešeniam sú nohavice nesmierne pohodlné na nosenie a teda aj veľmi obľúbené.

Navrhni si vlastný spacák

Minulý rok sme pracovali obzvlášť tvrdo na našom vybavení ako sú stany, spacáky, batohy a všetok "hardware". Do vývoja sa nám prostredníctvom Facebook- u podarilo zapojiť najdôležitejší článok - používateľov, tých pre ktorých to všetko robíme. Na jednoduchú otázku "Ako spíte vo svojom spacáku?" nám v priebehu niekoľkých hodín odpovedali stovky ľudí. Spravili sme jednoduché štatistiky a podľa nich sme vytvorili dva skvelé kúsky. Spacie vaky Move InMove With sú ľahké letné páperové spacáky s vynikajúcou váhou a nesmierne dobrou kompresiou.

Move In je pre tých, ktorí sa radi počas noci krútia v spacáku. Preto sme ho trošku rozšírili a ubrali páperie v komorách, ktoré sa stále dotýkajú karimatky. Toto perie sme potom rozmiestnili po zvyšnom obvode, aby sme dosiahli optimum pre tento druh spánku.

Move With je zase naopak pre tých, ktorí sa počas spánku prehadzujú s celým spacákom. Spravili sme ho trošku užší aby izolačná vrstva bola čo najbližšie pri tele a páperovú výplň sme rozmiestnili tak aby ste neprišli o žiadne teplo, či budete spať na bruchu, boku alebo chrbte.

Doma aj v Divočine

Je to skvelý pocit, keď si človek dopraje výhľad, za ktorým sa usiloval celý deň. S panoramatickým stanom Akka View 2 si tento výhľad môžete predĺžiť až do rána. Je dokonalo odvetraný a vrchná plachta sa dá jednoducho vytiahnúť na strechu. Vďaka tomu si môžete výhľad vychutnať bez nechcenej spoločnosti hmyzu.

Stany zo série Abisko sú zase niečo pre ozajstných dobrodruhov. Vďaka použitiu recyklovaného polyestru sa nám podarilo znížiť váhu, ale získať ohromnú pevnosť, navyše zosilnenú v exponovaných miestach. Tunelová konštrukcia je síce v našich končinách veľmi zriedkavá, ale ak to raz vyskúšate prídete na to, prečo sa v najextrémnejších podmienkach Škandinávie iné stany nepoužívajú. Neskutočné množstvo priestoru a asi najvyššia odolnosť voči vetru budú Vašou odpoveďou.

Nie je kilo ako kilo, alebo zaklopte si na drevo...

Každý vie, že pri nosení ťažkých predmetov záleží na tom ako je rozložená váha. Pri nosení množstva vybavenia v batohu je okrem správneho uloženia veľmi dôležitý chrbtový systém. My sme sa tento rok inšpirovali prírodou a vrátili sme batohom to, z čoho vznikli - drevo. V našich nadčasových batohoch Kajka sme vymenili hliník za drevo, presnejšie fínsku Brezu. Správnym poskladaním a ohýbaním sme dosiahli neporovnateľne lepšie výsledky. A to nehovoríme o ekologickom dopade na prírodu. Vývoj prebehol v spolupráci s Univerzitou v Östersunde. Ďalšou veľkou výhodou tohto chrbtového systému je to, že sa dá nastaviť do všetkých smerov. No a keďže naše chrbty sú rozdielne nie len na výšku, ale aj šírku, tak sme na to mysleli. Nastavenie Perfect-Fit je teda určené naozaj pre každého... stačí si vybrať veľkosť batohu. No a mimochodom batoh je takmer nezničiteľný. Samotný materiál VINYLON F je jeden z najpevnejších materiálov vôbec a keďže je prirodzene takmer nepremokavý, tak nepotrebuje polyuretánový záter a teda je ľahší.

Naše menšie batohy AbiskoFriluft sú vhodné keď nepotrebujete odniesť tak veľa, prípadne sa chystáte len na krátku letnú túru. Friluft má úžasne pohodlné riešenia vreciek a hlavne dobre odvetraný chrbát, ktorý naozaj "sadne". Abisko si zase budete pochvaľovať pre jeho nízku váhu a úžasnú prehľadnosť pri otvorení. Všetko bude ako na dlani a tiež sa bude všetko jednoducho baliť. Variabilita v uchytávaní po bokoch je pri tomto batohu bezkonkurenčná.

Novinky na turistiku a camping ale aj kolekciu oblečenia značky Fjällräven nájdete v ponuke internetového obchodu www.sportrysy.sk.

Linky:
http://www.sportrysy.sk/sk/produkty/fjallraven-batohy,-spacaky,-stany/4021
http://www.sportrysy.sk/sk/produkty/fjallraven-nova-kolekcia-leto-2013/4017

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Májové snežienky na Hrubej Kečke Týždeň búrlivých reakcií jednak zo strany predsedu VV KBT na podcast so mnou o OTO, ako aj môjho tela na druhú dávku Moderny. To prvé si snáď vysvetlíme, to druhé som si odležal s horúčkou 39 °C. Napokon aj predpoveď počasia … » celý článok dnes Miroslav Svítek Strážovské vrchy
Správa Mimovládne organizácie spustili petíciu za funkčné národné parky Dnes spustilo 25 mimovládnych ochranárskych organizácií petíciu Osloboďme národné parky. Požadujú reformu národných parkov a systémové zmeny v ochrane prírody na Slovensku. ... » viac včera Soňa Mäkká Správy
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.76 (0.27)