Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Správa Poď liezť v nedelu do Nitry!

V nedelu (termín presunutý z 28.5. na 11.6.) sa v Nitre na Kalvárii zídu slovenskí a zahraniční lezci, aby predstavili svoje lezecké umenie na outdoorovej lezeckej súťaži Kalvária Cup 2006. Cieľom podujatia je predstaviť krásy lezeckého športu širokej verejnosti. Zúčastniť sa môžu všetci, či už lezci amatéri, profesionáli alebo tí, ktorí lezenie na živej skale ešte neskúsili.

Vstupné je 0 Sk a za symbolických 50 Sk bude pre zúčastnených pripravené občerstvenie. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách - A a B, kategória A je určená pre expertov a pokročilých lezcov a kategória B patrí začiatočníkom a rekreačným lezcom. Zaradenie sa do kategórii ponecháme na lezcoch, vodítkom pri rozhodovaní by mohla byť schopnosť lezca zdolať cestu obtiažnosti 7+.

Cieľom lezcov je počas trvania pretekov nazbierať čo možno najviac bodov. K dispozícii budú mať 19 ciest a hodnotiť sa bude päť najcennejších výstupov pretekára. Cesty budú vybrané organizátormi podujatia a zverejnené budú až v deň pretekov, aby sa čo najviac eliminovala výhoda domáceho prostredia. Každá cesta bude bodovo ohodnotená, pričom za prelez RP a PP získa lezec 100% bodov, za AF 50% bodov a za TR 25% bodov.

Lezie sa voľne, technické pomôcky sú povolené používať len na istenie, je zakázané ‘dojenie expresov’ a stúpanie na nity. Lezec je povinný dostatočne sa istiť, t.j. nevynechávať fixné istiace body, ako aj chrániť si hlavu prilbou. Za nerešpektovanie týchto pravidiel hrozí lezcovi diskvalifikácia.

Na zdolanie cesty bude mať pretekár neobmedzený počet pokusov, pričom bude povinný rešpektovať a brať ohľad na ostatných lezcov, ktorí čakajú na prelezenie danej cesty. V prípade sporu alebo neopodstatneného zdržiavania má rozhodca právo nariadiť pretekárovi, aby cestu opustil.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Pre víťazov jednotlivých kategórií sú pripravené hodnotné ceny. Ako príkad uvádzame: nákupné poukážky v hodnote 1000, 500 a 100 SK od internetového obchodu OutdoorZone.sk, víkendový pobyt na Zamkovského chate pre dve osoby, večera pre dve osoby v reštaurácii Media cafe v Nitre, tričká turistického portálu Hiking.sk a zaujímavé ceny od firmy Mikatop s.r.o. dovozcu značky Alpenheat.

Samozrejme najhodnotnejšou cenou bude príjemne strávená nedeľa a zážitky, na ktoré sa nezabúda.

Viac info na www.kalvariacup.sk.

Fotogaléria k článku

Najnovšie