Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Pozvánka Stretnutie pod Krížnou (2)

V prvom príspevku o stretnutí HIKING.SK na Horskom hoteli Kráľova Studňa sme prisľúbili organizačné inštrukcie v dohľadnej dobe. Tá dohľadná doba práve nastala, takže v tomto príspevku nasledujú konkrétne informácie k našej spoločnej akcii. Dúfame, že prvé stretnutie priateľov Hiking.sk bude pozitívnym zážitkom pre všetkých.

Kde a kedy

Pre istotu zrekapitulujme – stretnutie sa uskutoční na Horskom hoteli Kráľova Studňa (ďalej HHKS) v termíne od 09.06.2006 do 11.06.2006, t.j. piatok až nedeľa. Časovo je to približne rozvrhnuté nasledovne:
piatok – príchod na HHKS, najlepšie od 16:00, ubytovanie, posedenie pri čaji, kávičke, pivečkusobota – raňajky, verejnoprospešná brigáda, obed, pokračovanie v práci, večera, diskusia o budúcnosti HHKSnedeľa – raňajky, odhlásenie z ubytovania a rozchod po kopcoch

Čo sa týka presných časov, to si dohodneme večer v piatok na HHKS, vzhľadom na konkrétne podmienky.


Čo urobíme

Ide o verejnoprospešnú brigádu, ktorej účelom je pomoc hotelu a zatraktívnenie jeho okolia. Naplánované sú tri alternatívy. Prvá je pomoc pri spriechodnení cesty urovnaním výmoľov a jám, ich zasypanie štrkom a vyrovnanie. Druhá je vyčistenie okolia chaty od odpadkov, čiastočná úprava prostredia. Tretia je pomoc pri príprave palivového dreva na zimu. Podľa počtu účastníkov sa môže robiť aj viac prác naraz. Čo sa týka náradia, to zabezpečí prevádzka hotela, pracovné oblečenie a rukavice je potrebné doniesť si so sebou.


Za koľko

Ide o verejnoprospešnú brigádu a tak bude práca bez finančnej odmeny. Každý, kto sa zapojí do činnosti, bude mať dva nocľahy zdarma a v sobotu bude na obed guláš. Okrem toho sa budeme snažiť zabezpečiť aj polpenziu (čo nie je ešte isté). Inak je celá akcia pre jej účastníkov a HIKING.SK úplne nezisková. Strávime víkend v krásnom prostredí Veľkej Fatry, pomôžeme pri zveľadení niečoho, čo užívame všetci turisti a hlavne – konečne sa stretneme mimo vôd internetu a pokecáme, okrem iného aj o budúcnosti HHKS.


Kto?

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Vítaní a pozývaní sú všetci priatelia hôr a priatelia HIKING.SK. Tešíme sa najmä na našich aktívnych prispievateľov, teda autorov článkov a diskutujúcich vo fórach. Večernej diskusie sa zúčastní aj Ing. Kováč ako investor a pán Srpoň, terajší majiteľ HHKS.


Ubytovanie a strava

Ubytovanie bude na turistickej ubytovni hotela, t.j. na druhom poschodí hotela. Je potrebné doniesť si spacák, prípadne si priplatiť posteľné prádlo. V piatok a nedeľu sa ráta s vlastnou stravou, v sobotu by mala byť strava zabezpečedná. Určite bude guláš, možno aj kompletná celodenná strava. Pre istotu však nejaký kúsok vlastných zásob neuškodí. Na obed bude pre aktívnych brigádnikov pripravený guláš.


Ako na HHKS?

Je viacej variánt, ako sa dostať na HHKS. Pre ortodoxných turistov a šerpov nie je problém vytiahnuť mapu a rozhodnúť sa, ktorou výstupovou trasou sa na hotel dostanú. Čo sa týka vzdialenosti a náročnosti, odporúčam výstup Bystrickou dolinou. Tá začína na konci Dolného Harmanca pri Lesnej správe a trasa má dĺžku cca 12 km. Vedie ňou žltá značka. Pre mobilných turistov je v pláne vybaviť na LS možnosť odstaviť autá, o výsledkoch rokovania budeme včas informovať na fóre. Do Dolného Harmanca je ďalšia možnosť využiť z Banskej Bystrice MHD, ako je to spomenuté na fóre. Vlakové spojenie je z BB alebo Martina, vystúpiť treba na stanici Dolný Harmanec. Medzimestské autobusové spoje majú tiež zastávku v Dolnom Harmanci.


A čo ak bude zlé počasie?

Aj keď nebude kvôli nepriaznivému počasiu možné uskutočniť brigádu, pozvanie na naše stretnutie stále platí. V tom prípade si však bude musieť každý účastník uhradiť nocľah a prípadnú stravu sám. Keďže sa nejedná o vysoké sumy, myslím, že to nikomu rozpočet nenabúra. Nocľah na HHKS stojí 200,- Sk. Myslím, že aj v tom prípade si najdeme dosť tém, o ktorých sa môžeme porozprávať a dosť zážitkov, ktoré si radi vypočujeme.


Prečo?

Určite si niekto položí otázky typu: "Prečo by som mal ísť makať na nejaký hotel, ktorý je v súkromnom vlastníctve a tieto veci by si mal zabezpečiť jeho majiteľ." alebo „Čo z toho budem mať ja?“ Na tieto otázky môžem odpovedať mojím osobným názorom – prvý dôvod, prečo som ochotný trochu popracovať na HHKS je ten, že nebudem pracovať pre majiteľa hotela, ale pre seba, svojich priateľov a plno iných, mne neznámych turistov. Príroda Veľkej Fatry a Kráľovej Studne je naozaj krásna a ja chcem, aby bola ešte krajšia, aby sa turisti, ktorí tade raz prejdú, radi vrátili aj druhý a tretí krát. Aby som pri pobyte na HHKS bol v peknom a čistom prostredí a teple. Aby som mohol byť hrdý na to, že aj ja mám na tom svoj malý podiel. Druhým dôvodom je, že chcem, aby sa na HIKING.SK neviedli len kritizujúce virtuálne reči, ale aby ľudia okolo našej stránky ukázali, že vedia aj priložiť ruku k dielu. Že vedia o problémoch nielen hovoriť, ale ich aj riešiť. Preto by som bol naozaj rád, keby sme neľutovali tú trochu potu, ale spoločnými silami spríjemnili prostredie a okolie HHKS pre všetkých. Nehovoriac o tom, že sadnúť si večer k pivečku vo výške 1300 mnm v spoločnosti ľudí rovnakej krvnej skupiny patrí pre mňa k tomu, čomu hovorím balzam na dušu a krásne strávený čas.

Dovetok

Akcia sa koná za každého počasia, za podmienok spomenutých vyššie. Pre pracovnú akciu sa ráta s počtom účastníkov minimálne 15 – 20. Zároveň na túto adresu alebo na fórum k článku adresujte všetky otázky a pripomienky. Ak niekto bude mať chuť prezentovať sa ako zdatný fotograf, jeho albumy budú taktiež vítané. Ak by mal niekto výhrady voči brigáde, ale aj napriek tomu sa chce stretnutia zúčastniť, bude vítaný, len musí rátať s tým, že všetky náklady si je povinný hradiť sám.Na túto akciu je nevyhnutné sa prihlásiť do 6.6.2006 na môj email. Potrebujeme totiž ujasniť počet ľudí, aby na HHKS vedeli pripraviť dostatok jedla aj pracovného materiálu. Tešíme sa všetci na vás!

Najnovšie