PR

Veľký dovolenkový súboj

sponzorovaný článok 10.06.14 Čím je vonku teplejšie, tým viac nás chytá dovolenková nálada. Hlavne keď vás kamaráti a kolegovia zahlcujú fotografiami nádherných pláží či vysokých hôr. A vy sa nemôžete rozhodnúť, kde by ste boli radšej. Do ktorej skupiny dovolenkárov patríte vy? K Plážoležcom alebo ku Krajinochodcom? Hlasujte vo veľkej letnej súťaži Daylongu a vyhrajte dovolenku podľa seba.

Poznáte to. Pre niekoho je ideálnym oddychom turistika. Krajinochodci milujú aktívny pohyb v prírode. Vyčistia si hlavu a unavení sa pokochajú výhľadom z kopca, ktorý práve zdolali.

Iným by sa zas dovolenka nerátala, keby nemohli celý deň preležať na pláži. Iba priezračné more, palmy a  poruke džús z exotického ovocia, a knihy, na ktoré sa tešili celý rok.

Problém nastáva, keď sa v rodine alebo v partii vyskytnú aj Plážoležci, aj Krajinochodci. Vtedy je potrebný kompromis. Sú destinácie, kde môžete v jeden deň ráno vyliezť na kopec a poobede si zrelaxovať unavené telo pri mori.

To, či máte tú česť s Krajinochodcom alebo Plážoležcom, spoznáte aj podľa špecifického opálenia. Plážoležci majú vypálené plavky a Krajinochodci ruky podľa trička s krátkym rukávom, slnečné okuliare a lýtka.

Slnko v prímorských letoviskách je silné a vystavujeme sa mu oveľa dlhšie, než sme bežne zvyknutí. Preto sa poriadne natrite Daylongom, aby ste si nepokazili dovolenku spálením. A medzi 11.00 a 15.00 hodinou radšej ostaňte v tieni. Nie nadarmo si stredomorské národy dopriavajú práve v tomto čase siestu. Pridajte sa aj vy.

Ani turisti by nemali podceniť vysokohorské slnko a natrieť si odhalené časti tela vhodným ochranným SPF faktorom. Čím vyššie idete, tým je žiarenie silnejšie. Určite sa už nejednému turistovi začiatočníkovi stalo, že prišiel domov s nepríjemne spáleným nosom napriek tomu, že bolo pod mrakom.

A koho je na Slovensku viac? Krajinochodcov, ktorí milujú aktívny relax, alebo Plážoležcov, ktorí preferujú ležanie na pláži? Zapojte sa do veľkého dovolenkového prieskumu Daylongu. Hlasujte na http://www.subojedovolenkarov.sk a vyhrajte dovolenku v Taliansku alebo vo Švajčiarsku podľa vlastného výberu či 50 produktov Daylong.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Májové snežienky na Hrubej Kečke Týždeň búrlivých reakcií jednak zo strany predsedu VV KBT na podcast so mnou o OTO, ako aj môjho tela na druhú dávku Moderny. To prvé si snáď vysvetlíme, to druhé som si odležal s horúčkou 39 °C. Napokon aj predpoveď počasia … » celý článok dnes Miroslav Svítek Strážovské vrchy
Správa Mimovládne organizácie spustili petíciu za funkčné národné parky Dnes spustilo 25 mimovládnych ochranárskych organizácií petíciu Osloboďme národné parky. Požadujú reformu národných parkov a systémové zmeny v ochrane prírody na Slovensku. ... » viac včera Soňa Mäkká Správy
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.77 (0.32)