Pozvánka

Festival Cestou necestou 2015

sponzorovaný článok 05.03.15 Cestovateľský festival Cestou necestou vstupuje do svojho 3. ročníka. Organizátor a dlhoročný cestovateľ Michal Knitl všetok svoj čas a nadobudnuté skúsenosti dnes venuje tomu, aby inšpiroval aj iných ľudí cestovať. V marci predstaví nový a jedinečný koncept putovného festivalu, ktorý v termíne 7. - 29. 3. 2015 obíde 15 slovenských miest. V každom z miest sa predstavia aspoň 4 cestovatelia, ktorí porozprávajú o svojich zážitkoch. Najväčším bude týždňový festival v Bratislave s viac ako 50 prezentujúcimi.

Čaká vás cestovateľský maratón: 7. 3. v Trnave, 9. - 15. 3. v Bratislave, 16. 3. v Kremnici, 17. 3. vo Zvolene, 18. 3. v Banskej Bystrici, 19. 3. v Dolnom Smokovci, 20. - 21. 3. v Košiciach, 22. 3. v Prešove, 23. 3. v Liptovskom Mikuláši, 24. 3. v Ružomberku, 25. 3. v Žiline, 26. 3. v Martine, 27. 3. v Prievidzi, 28. 3. v Nitre a 29. 3. v Trenčíne.

V každom meste sa predstaví so svojou prezentáciou organizátor Michal Knitl. Vo väčšine miest porozpráva o svojom životnom príbehu s názvom 10 rokov na cestách a v niekoľkých mestách sa zameria na sever - Nórsko a Fínsko. Sprevádzať ho, okrem Trnavy, bude Pavol Bartuš. “Pali je autorom dvoch cestopisov, človek, ktorý ma v mnohom inšpiroval. Je verejnosti celkom neznámy. Niekoľkokrát prestopoval cez Irán, Pakistan, Čínu až do Indonézie. Cestuje bez stanu. Keď stopuje, kráča po ceste, až kým mu nezastaví auto. Ak chcú šoféri peniaze, šliape ďalej. V každej krajine sa dohovorí lokálnym jazykom. Človek s veľkou pokorou, ktorý spoznáva bežných ľudí, ako je on sám. Iba človek - tak ako sa volá aj jeho druhý cestopis,” hovorí Michal.

Verejnosti najznámejšou osobou bude Jozef Banáš, ktorý porozpráva o svojich zážitkoch z Kašmíru. O Indii nám porozpráva aj Whisky, spevák zo Slobodnej Európy, ktorý v tejto krajine strávil spolu už niekoľko rokov. “Kto číta cestovateľské články a blogy, isto pozná Joža Terema, Janu Čavojskú, Vlada Dudláka, Jána Husára, Roba Kočana alebo Martinu Trginovú. Pre verejnosť sú však neznámi,” dodáva Michal.

Organizátor sa veľmi teší aj na prezentácie Jána Kerekéša v Prešove a Košiciach. Väčšinu z posledných rokov strávil na cestách s domorodým etnikom a porozpráva dobrodružné príbehy z odľahlého miesta, kam sa ešte veľa ľudí nedostalo - Kalimantanu (Borneo).

Kategóriou samou o sebe bude prezentácia profesionálneho fotografa Jána Husára s názvom Život vojnového fotografa - kam bežní smrteľníci nechodia. Zakladateľ Kyberie, Daniel “Hromi” Hromada, porozpráva o tom, ako sa vydal hladať bájnu rastlinu soma do Strednej Ázie. Vypočuť si príbehy Jána a Hromiho budete môcť v Bratislave a Kremnici.

V piatich mestách sa predstaví aj Martina Trginová, ktorá porozpráva o Iráne, Indii a Islande. Prezentácie nás zavedú do takých pozoruhodných krajín ako Mjanmarsko, Antarktída, Grónsko, Bolívia, Peru, Kirgizsko, Arménsko, Indonézia, Kuba, India, Nepál a mnoho ďalších. Vyjdeme do výšky 7000 metrov v Ťan-šane, na sopky na Kamčatke, budeme paraglajdovať v Indii, pomáhať deťom na Madagaskare a zvieratám v Južnej Amerike. Spoznáme mnohé neobjavené etniká, rôzne kultúry a náboženstvá či krásy planéty. Počas 3 týždňov uvidíme takmer 150 cestovateľských prezentácií.

Od tohto roka spúšťame Expedičný fond, pomocou ktorého budeme podporovať slovenské expedície. Každý môže prihlásiť svoju expedíciu a žiadať o podporu. Podporíme toľko expedícií, čo nám financie dovolia - na podporu expedícií pôjde 50 % z 2 % z dane, ktoré môže darovať OZ Cestou necestou každý pracujúci. Veríme, že aj týmto podporíme cestovateľov, aby cestovali aspoň o pár týždňov v roku dlhšie.

Viac informácií: web

Linky na podujatia na facebooku

Titulná fotografia: Pavol Šeliga

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Skryté poklady Malých Karpát – Šišoretné Šišoretné je neznačený hrebeň v rázsoche Slepého vrchu medzi Klokočinou a Bolehlavom. Veľakrát som sa motal v okolí peši aj na bicykli, ale nikdy som sa nedostal na tri vrcholy s nezvyčajným názvom a až teraz som konečne … » celý článok dnes Pavol Timko Malé Karpaty
Túra Hoľa a Čertova hoľa zo sedla Súľová Hoľa (1268 m) a Čertova hoľa (1245 m) sú dve susedné hory v hlavnom hrebeni Volovských vrchov v ich západnej časti. Patrí im piate, resp. dvanáste miesto v zozname najvyšších vrchov ... » viac včera Peťo Nový Volovské vrchy
Správa Aktuálne z hrebeňa Nízkych Tatier – leto 2021 Pokiaľ plánujete prechod hrebeňov Nízkych Tatier, či už v rámci SNP-čky, alebo len v rámci párdňového vypnutia mimo civilizácie, je dobré poznať aktuálne podmienky. Záleží len na ... » viac 12/06/21 Marek Šurina Správy
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR ADAMSPORT otvára 19. 4. 2021 novú predajňu v Ružomberku ADAMSPORT.EU otvára v pondelok 19. 4. 2021 svoju novú a väčšiu predajňu v Ružomberku na Bystrickej ceste. Aj vďaka vašej podpore a záujmu sme sa rozhodli prebudovať náš "base camp", ... » viac 18/04/21 sponzorovaný článok Obchody
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.78 (0.33)