Varič Atos s piezo zapaľovaním
PR

MEVA – tradičná česká značka s novou kolekciou

sponzorovaný článok 27.04.15 MEVA je tradičná česká značka propán-butánových spotrebičov pre voľný čas a aktívny pobyt v prírode. Jej história siaha až do roku 1898, kedy začala strojárska výroba v Roudnici nad Labem. Medzi najznámejšie výrobky v priebehu desaťročí patrili napríklad legendárne petrolejové lampy, plynové variče alebo kovové smetné nádoby. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti MEVA-SK s.r.o. so sídlom v Rožňave, kde je situované aj kompletné servisné zázemie.

V produktovom roku 2015 prináša MEVA spotrebiteľom novú kolekciu pre outdoor a kemping, ktorá je určená pre štandardné plynové kartuše (podľa EN417) s pripojovacím závitom 7/16. Najzaujímavejšie produkty v krátkosti predstavujeme v texte nižšie, kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope na www.meva.sk alebo v katalógu, ktorý si môžete stiahnuť.

Variče

Základné modely plynových varičov sú Atos (1,8 kW) a Focus (1,4 kW). Majú odolnú konštrukciu a pevný rošt. Atos je určený na kartuše s pripojovacím závitom a Focus používa jednorazové prepichovacie kartuše. Oba modely sú k dispozícii aj vo verziách s pohodlným piezo zapaľovaním. Určenie týchto modelov je do menej náročných outdoorových podmienok.

Hlavnou novinkou v tohtoročnej ponuke sú však nasledovné tri modely pre aktívnych turistov a sú určené do stredne náročných podmienok. Ich spoločným menovateľom sú kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a vyšší výkon.

Spark – najskladnejší varič v našej ponuke, je dodávaný s praktickým cestovným puzdrom. Má výkon 2,6 kW, hmotnosť 80 g a spotrebu 186 g/hod. Čas do bodu varu 1 l vody: cca 3m40s.

Spider – vďaka konštrukcii je mimoriadne stabilný, maximálne zaťaženie roštu je až 10 kg. Má výkon 3 kW, hmotnosť 190 g a spotrebu 215 g/hod. Čas do bodu varu 1 l vody: cca 2m40s.

Hiker – najľahší varič z našej ponuky, avšak vďaka rozkladacím platničkám aj s veľmi dobrou stabilitou. Má výkon 2,4 kW, hmotnosť 70 g a spotrebu 172 g/hod. Čas do bodu varu 1 l vody: cca 2m50s.

Ďalšie výrobky

Wood – varič-drievkač je určený pre použitie vo vonkajšom prostredí k tepelnej príprave pokrmov a k opekaniu. Funkcia variča je založená na jednoduchom princípe vháňania vzduchu do ohniska malým ventilátorom napájaným 1,5V batériou. Ako palivo možno použiť drevo, kôru, šišky a iné prírodné horľavé materiály.

Kávovar – doprajte si skutočne čerstvú kávu aj na túre. Náš kávovar funguje na princípe moka (tiež známe ako koťogo), je vyrobený z eloxovaného hliníka a celá sada váži iba niečo málo cez 0,5 kg. Už žiadna rozpustná káva!

Liehový varič (sada) – varič na tekutý lieh v sade s kompaktným outdoorovým riadom z eloxovaného hliníka. Hrniec 900 ml, miska 345 ml, pokrievka a úchyt, ktorým je možné sadu zafixovať pre pohodlný transport. Možné použiť aj bez variča ako kompaktnú sadu pre dvojicu alebo pri sólo výlete.

Kempingové riady (sada) – väčšia sada riadu z eloxovaného hliníka, vhodná ako pohodlné riešenie pre dvojicu. Obsahuje 1 hrniec 1700 ml, 2x tanier, 2x hrnček, 1x panvička, 1x úchopové kliešte.

Ako šikovné doplnky ponúkame nerezový hrnček s uškom v tvare karabíny, skladací outdoorový príbor z nerezovej ocele a kresadlo z magnéziovej zliatiny. Samozrejmosťou je ponuka propán-bután kartuší (zmes 30/70) – 230g so závitom, 450g so závitom, 190g prepichovacia.

Našu komplentú ponuku pre outdoorové aktivity nájdete na www.meva.sk.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Májové snežienky na Hrubej Kečke Týždeň búrlivých reakcií jednak zo strany predsedu VV KBT na podcast so mnou o OTO, ako aj môjho tela na druhú dávku Moderny. To prvé si snáď vysvetlíme, to druhé som si odležal s horúčkou 39 °C. Napokon aj predpoveď počasia … » celý článok dnes Miroslav Svítek Strážovské vrchy
Správa Mimovládne organizácie spustili petíciu za funkčné národné parky Dnes spustilo 25 mimovládnych ochranárskych organizácií petíciu Osloboďme národné parky. Požadujú reformu národných parkov a systémové zmeny v ochrane prírody na Slovensku. ... » viac včera Soňa Mäkká Správy
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR Jaskyniarska škola pre verejnosť po deviaty krát v Malých Karpatoch Už po deviaty krát sa otvoria brány jaskyniarskej školy určenej pre záujemcov o kras. Jaskyniarsku školu pre Vás pripravujú jaskyniarske skupiny Speleo Bratislava a Speleoklub Trnava. Ide o ... » viac 16/06/21 sponzorovaný článok Začíname
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.74 (0.32)