Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

foto: NÖVOG/Kerschbaummayr
foto: NÖVOG/Kerschbaummayr Zatvoriť

PR Krásne výhľady z chaty Terzerhaus

Keď sa ubytujete v chate Terzerhaus, spíte priamo pod vrcholom Gemeindealpe vo výške 1 626 m n.m. Chata je dostupná bezbariérovo, vhodná pre rodiny s deťmi aj seniorov. Svojich návštevníkov nadchýna výhľadom: z panoramatickej terasy, ktorá je konštruovaná ako skywalk budete mať nádherný výhľad na šestnásť okolitých vrcholov - Schneeberg, Schneealpe, Göller, Veitsch, Hochschwab, Dürrenstein, Ötscher a ďalšie, uvidíte jazero Erlaufsee a vidno aj Mariazell. V okolitých svahoch sa nachádzajú jaskyne.

Terzerhaus milujú deti

Na chate a v jej okolí sa toho deje pomerne dosť – predovšetkým deti si tu prídu na svoje. Terzerhaus bola postavená minulý rok, rovnako ako aj jej obľúbené ihrisko, dobrodružná trať pre horské káry a obrie kolobežky a napínavý okružný turistický chodník pre rodiny so zaujímavými príbehmi regiónu.

V chate Terzerhaus možno prespať v jednej z dvoch priestranných miestností so sprchou a WC, ktoré majú kapacitu spolu pre 32 hostí. Nasledujúce ráno, skôr ako si znova obujete turistické topánky, vás už bude čakať výdatný raňajkový bufet. Turisti obľubujú najmä túru k jazeru Erlaufsee, ale zísť môžete lanovkou do Mitterbach am Erlaufsee a prejsť trojkilometrovú cestu k jazeru Erlaufsee alebo zísť pešo a ak si to cestou rozmyslíte, na lanovku môžete nasadnúť aj nižšie v medzistanici.
Z Bratislavy je chata vzdialená 200 km, a dostanete sa tam cestou cez Eisenstadt ( A2, B23)alebo ( A6, A21).

Pešia turistika na Gemeindealpe

Úzkou asfaltovou cestou po červenej turistickej značke sa vydáme na túru a ideme cez podhorské lúky k mostíku cez potok, ktorý preteká okolo statku Seehof. Odtiaľ zatočíme vľavo do kopca po modro značenej turistickej ceste „Sagenwanderweg“. Čaká nás cca 800 metrov výškového rozdielu k vrcholu Gemeindealpe (1626 m.n.m). Po dlhom stúpaní prichádzame k vyvýšenine Eiserner Herrgott, kde nájdeme salaš s občerstvením a po červenej značke prídeme až k k drevenému odpočívadlu, kde si môžeme nielen odpočinúť, ale pokochať sa aj pohľadom na masív Ötscher (1893 m.n.m). Ďalej už pokračujeme množstvom serpentín, každá má svoje meno napísané na tabuľke, až prídeme k chate Terzerhaus, kde sa môžeme odmeniť typickým rakúskym spôsobom: sacher tortou a voňavou kávou. Zostúpiť sa dá popri lanovke až k medzistanici, kde sa vydáme smerom doprava a cez les si urobíme krásnu, asi dvojkilometrovú prechádzku, ktorá nás zavedie k jazeru. Tu sa tiež môžeme pokochať výhľadmi na jazero, alebo sa rovno okúpať.

Sedačková lanovka

Až do 27.septembra lanovka premáva každý deň do 16.30h, po tomto termíne do 29. novembra vždy v sobotu, nedeľu a počas sviatkov. Základný spiatočný lístok pre dospelého vyjde na 11,50 eura, jednosmerný stojí 8,50e. Pre deti je spiatočný lístok za 7,50 eura (jednosmerný za 5,50e) a deti do 6 rokov majú lanovku zadarmo.

Fotogaléria k článku

Najnovšie