Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Správa Horalfest

Najbližší víkend, 17. a 18. novembra, bude v Novom Smokovci patriť horám a horskému umeniu. Pod horským umením teraz nemyslíme priamo turistiku, horolezectvo a podobnú zábavu, ale zvečnenie krás prírody či už na fotografii, alebo na filme. Lebo Horalfest je práve o tom – je to festival amatérskej tvorby o horách. Po minuloročnom nultom ročníku prichádza opäť a tentoraz už naostro.

Horalfest sa trochu líši od horských festivalov zameraných najmä na premietanie a rozprávanie zážitkov z rôznych ciest. To sa dá zbadať už pri rýchlom nazretí do programu. Nachádzajú sa tu body ako výstup do terénu spojený s filmovaním a fotografovaním (Zamkovského a Rainerova chata), workshopy pre amatérskych tvorcov - rozbor diel s odbornými garantmi poroty a hosťami, či dramatizované čítanie literárnych príspevkov. Keďže na Horalfeste sa amatérska forba nielen prezentuje, ale sa tu aj súťaží, samozrejme nebude chýbať prehliadka súťažných filmov a výstava fotografií. Súčasťou festivalu je aj benefičná aukčná výstava tatranských fotografov. Svoj malý priestor s prezentáciou fotografií tu bude mať aj HIKING.SK.

Pre tých, ktorých sme navnadili, ešte jedna dôležitá info: festival začína v piatok 17. 11. o 18.30 a oficiálne končí v sobotu 18. 11. o 21.00. Respektíve nekončí, veď aj afterparty je program, nie?

Viac informácií o festivale je na www.horalfest.sk

Tešíme sa na vás v Tatrách.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Najnovšie