PR

Novinky zo sveta kempingu v Adamsporte

sponzorovaný článok 19.05.16 Čo si pre nás výrobcovia, predajcovia stanov, spacákov, karimatiek a kempingového príslušenstva pripravili na sezónu jar-leto 2016? V tomto článku vám predstavíme z nášho pohľadu najzaujímavejšie novinky. Oveľa viac však budete môcť vidieť na výstave stanov, ktorú pripravujeme.

Adamsport.eu – vyberte si u špecialistu, rozumieme prírode i vašim potrebám!

1. Predstavenie noviniek

Dovolíme si vám predstaviť novinky, čo si pre letnú sezónnu pripravili tradiční a aj v našich končinách menej známi výrobcovia stanov, karimatiek, spacákov, kempingových potrieb a doplnkov.

Stany Ferrino – taliansky výrobca predstavil už svoj tradičný a overený stan z radu Tenere pre 3-4 osoby. Ferrino je už synonymom pre spičkové stany a batohy

Stany Camp – ďalší taliansky výrobca priniesol v kategórii ultraľahkých dvojplášťových stanov inováciu modelov Camp Minima 2 SL v novom farebnom vyhotovení s hmotnosťou len 1,5 kg

Stany Coleman – priniesol novinku v svojej produktovej rade FastPitch™ Air nafukovacie stany, t.j nafukovacia konštrukcia stanov pre maximálne uľahčenie stavby stanov

Dalšou novinkou v kategórii kvalitných rodinných stanov je stan Coleman Cabral 5 s technologickou novinkou, patentom Coleman® BlackOut Bedrooms™ – ide o špeciálnu úpravu materiálu, ktorá blokuje 99% denného svetla (prípadne neželaného osvetlenia lampy, susedia). Postavené za pár minút!

Popredajný a záručný servis na stany Coleman zabezpečujeme predajňa AdamSport Ružomberok.

Stany Husky – nové rodinné stany radu Bolen. Zároveň tradičný predajca stanov priniesol aj cenovo dostupné overené modely z radu Outdoor Classic v cenách trojmiestnych dvojpláštových stanov Husky Bird už od 89€.

Stany Loap – cenovo veľmi dostupný festivalový stan, akciový set DomepackCombo 2 (stan + 2 spacáky + 2 karimatky)

Stany MSR – ultraľahké stany z kolekcie Hubba NX vyznačujúce sa samosnosnou konštrukciou a veľmi nízkou hmotnosťou, už od 1,12kg!

Stany Highpeak – nová kolekcia cenovo dostupných rodinných stanov s výškou stanu do 190cm, model HighPeak Como v cene už od 183€. Nové plážové stany, prístrešky k obytným autám, a pod.

Stany Spokey – expandujúca značka Spokey s množstvom kempingových potrieb, príslušenstva a užitočnej kempingovej deky Piknik sa nám túto sezónnu rozrástla o dva nové modely rodinných stanov Spokey Timberlane 2 a Spokey Josemite v cenách už od 159€

Stany WildCountry – novinka v ponuke Adamsportu. Veľmi osvedčený zahraničný výrobca ukazuje svoje prednosti modelmi WildCountry Zephyr 2 s váhou už od 1,65 kg alebo veľmi ľahkým stanom WildCountry Coshee 2 s dvoma vchodmi a predsieňami, ktorý postavíte za chvíľku.

Stany TerraNova – vrchol kvalitatívneho spracovania, použitých materiálov, konštrukcie sú strany z produkcie TerrraNova. Pokiaľ hľadáte spoľahlivé nepremokavé materiály, duralové prúty, kvalitný design a výborný pomer kvality/ceny.

Expedičné stany – stany do extrémnych podmienok, ktoré prešli testovaním v reálnych extrémnych podmienkach. Kvalita bez kompromisu od výrobcov Bergans, MSR, Husky.

Plážové stany – ľahké plážové stany Spokey ochráni vaše deti pred slnkom v cene už od 14,90 €

Ultralahké stany – odolné ultraľahké stany s odľahčenou konštrukciou vhodné pre cyklistiku, alebo pre každého turistu, horolezca, bikera, ktorý potrebuje ušetriť váhu celkovej vlastnej výstroje, ktorú si vo väčšine prípadov ponesie, nájdete vo výbere stanov z pomedzi výrobcov WildCountry, Terranova, MSR, Camp

2. Detailnejšie informácie o novinkách

Stany

Stany Coleman

Pre tohotoročnú sezónu tradičný výrobca stanov Coleman rozšíril ponuku kvalitných rodinných stanov:

 • Coleman Raleigh 5 – najpraktickejšia konštrukcia rodinného stanu, ktorá pozostáva z vysokej kupolovitej haly a k nej pripojenej spálne. Model Raleigh je pokračovateľom veľmi obľúbeného modelu Waterfall 5 Deluxe.
 • Coleman Cabral 5 – luxusný rodinný stan poskytujúci pohodlie vďaka výklopným dverám zavesených na pántoch a vyššiemu vodnému stĺpcu. Patentovaná technológia Blackout Bedrooms znižuje vnútornú teplotu v spálňach a zároveň poskytuje väčšie súkromie.
 • Coleman Vespucci 6 – rodinný palác, kde rozhodne nebudete mať problém s nedostatkom priestoru vďaka celkovej rozlohe 20m2. Unikátna konštrukcia, ktorá kombinuje laminátové a oceľové tyče, odoláva silnému vetru a rýchlo sa stavia.
 • Coleman Valdes 4 – revolučná technológia odolných nafukovacích stanov sa stáva realitou. Stačí len nafúkať vysokotlakové vzduchové válce a môžete bývať. Komfort ubytovania dodávajú najmodernejšie technológie Blackout Bedrooms a samozrejmosťou sú vyklápacie dvere na pantoch.

Karimatky

 • Husky – penové karimatky Foal, Fine a Felly
 • Coleman – samonafukovacia karimatka Touring Mat
 • Spokey – nové penové karimatky Hibernation s hliníkovou úpravou
 • Thermarest – novinky v ponuke: Basecamp AF, NeoAir Voyager, EvoLite
 • Yate – nové Alumatky, karimatky Eva Classic a Eva Comfort a novinka samonafukovacia karimatka Caliman

Spacáky

 • Husky – spacáky Magnum short, Groti, Gaary a detský spacák Galy
 • Coleman – spacák Biker pre cyklistov s hmotnosťou 990g,
 • Spokey – detský spacák Sleppyzoo
 • Warmpeace – Páperové spacáky rady Viking 300 a 600
 • Sir Joseph – Páperové spacáky Rimo 300 a 600 a ultraľahké spacáky Koteka 500

Kempingové príslušenstvo

Variče

 • Coleman– kompletná nová ponuka varičov Firestorm, Fyrepower, Fyrelite a predávaná klasika varič F1 Spirit + kartuša C300 Performance
 • MSR – novinka varič Windburner
 • Primus – varič Multifuel III, ktorý funguje na plyn, naftu, benzín, petrolej, ale aj letecký benzín.
 • Jetboil – Prepracovaný varný systém Jetboil Minimo

Riad

 • Var – Hliníkové a nerezové ešusy 2-3 dielne, Riady Makalu a Everest
 • Yate – táborové hliníkové kotlíky, misky a lyžičky
 • Coleman – trojdielna sada z eloxovaného hliníka Non Stick Cook Kit
 • GSI – súpravy riadu z materiálu Pinnacle (nepriľnavý vysoko tvrdený Teflon nanesený na ľahký materiál z eloxovaného hliníka)

Kempingový nábytok

 • Coleman – novinka v ponuke stoly s antibakteriálnou úpravou a predávaná klasika (Mini Camp Table, Pack Away Table 4 kompaktné, ľahko zbaliteľné). Obľúbené stoličky Standart Quad
 • Husky – hliníkový stolík Molar a pohodlné kreslo Malory vhodné do kempu alebo na ryby

V našej širokej ponuke nájdete napríklad aj expedičné stany, plážové stany, stany na letné festivaly, ale aj karimatky a spacáky za skutočne veľmi výhodné ceny.

Výstava stanov 2016

Najväčšia výstava stanov na Slovensku

Aj v roku 2016 pre vás pripravujeme Výstavu stanov, kempingových potrieb a outdoor výstroje na Liptove. Uskutoční sa v termíne 23. – 26.6 2016 na letisku v Liskovej pri Ružomberku. Už druhý ročník sa na Vás tešíme. Sledujte nás na adrese vystavastanov.sk

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Basecamp Boli ste už na miestach s názvom Vrvrava či Chujava? Čaká nás oblačný víkend, v nedeľu cez naše územie prejde studený front so zrážkami. Po oteplení sa príroda zazelenala, v tipoch sme pre vás vybrali aj kratšie ciele v nižších nadmorských výškach. Ak radi chodíte na Chatu pod Chlebom, treba to stihnúť do nedele, od pondelka sa chata zatvorí kvôli rekonštrukcii. dnes Redakcia
Cyklotúra Šiklóš, Horšianska dol., Svätý Kríž a Krížny vrch Regióny Tekov a Hont sú rajom pre cyklistiku a cykloturistiku. Nachádza sa tu množstvo cestičiek s minimálnou premávkou, v pestrom (rovinatom, zvlnenom aj kopcovitom) teréne a v obklopení atraktívnej krajinnej scenérie. Popri trasách je množstvo prírodných, kultúrnych a historických pamiatok, ktoré sú zatiaľ neobjavené pre masy turistov. Navyše tu počasie po väčšinu dní v roku praje bicyklovaniu. dnes Jakub Mészáros Štiavnické vrchy, Podunajsko
Túra Ráztocké lazy z Ráztoky - jarný okruh s deťmi Opatrenia stále platia, mimo okresu sa ešte nedá cestovať. Našťastie je brezniansky okres jedným z najrozsiahlejších na Slovensku. Nakukneme do mapy, aký okruh vhodný aj pre našich malých výletníkov pripadá do úvahy. Skomplikujeme to podmienkou, aby išlo o miesta, ktoré sme zatiaľ nenavštívili. Ani rodičia. A vyšla nám Ráztoka. včera Mirka a Milan Kvietkovci Nízke Tatry

 
 
 
Verzia pre tlač
 • text  fakty  fotky  
Fakty
 • Obchody
  • Všetky novinky nájdete na http://www.apamsport.eu

Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.66 (0.29)