Krásna jeseň na Sibíri, BAM road, Rusko (autor foto: Remišovci)
PR

Expedičný fond podporuje bláznivé cesty Slovákov

sponzorovaný článok 20.02.17 Dovolenka v Chorvátsku je pre teba nuda a vždy ťa lákali netradičné dovolenky a dobrodružné cesty? Dať Island na bicykli? Prestopovať 25 000 km od najjužnejšieho bodu Ameriky až po Aljašku? Alebo splaviť africké Kongo? A čo by si povedal, keby ti niekto na cestu pribalil aj nejaké tie eurá k tvojmu rozpočtu?

Expedičný fond občianskeho združenia OZ Cestou necestou podporuje dobrodružné a netradičné cesty Slovákov. Jedinou podmienkou je, že po absolvovaní svojej cesty sa podelíš o svoje zážitky a novonadobudnuté skúsenosti s ostatnými návštevníkmi počas festivalu Cestou necestou. „Mojím osobným dlhodobým cieľom je podporovať svetovo jedinečné expedície, ktoré ukážu svetu niečo nové,“ hovorí Michal Knitl, organizátor festivalu a predseda OZ Cestou necestou.

Expedičný fond funguje dva roky, doposiaľ finančne podporil 7 expedícií šikovných Slovákov. Počas nadchádzajúceho jarného turné festivalu si tak budete môcť vypočuť príbehy z netradičnej polročnej svadobnej cesty na Sibír v podaní Hacky a Remča. Táto sympatická dvojka si povedala, že klasická letná dovolenka je pre nich príliš „mainstream“, a tak sa vybrali so svojím špeciálne upraveným autíčkom „Broncom“, ktoré sa stalo aj ich hotelom, až na Sibír. Ich príbeh môžete sledovať na ich blogu. Stretnete ich 30. 3. v Banskej Bystrici a 31. 3. v Žiline.

Tak čo, inšpirovali sme ťa? Chceš byť v tomto zozname o rok aj ty? Tak prihlás svoju expedíciu ešte dnes. Uzávierka prihlášok na nové expedície je do 31. marca 2017.

Expedičný fond sa dá podporiť aj z opačnej strany. Či už venovaním 2 % z daní alebo ľubovoľným finančným príspevkom prispievaš k tomu, že sa z Expedičného fondu bude môcť podporiť čo najviac. Rovnica je jednoduchá. Čím viac príspevkov, tým viac eur bude môcť porota rozdeliť medzi prihlásené expedície.

Všetky podrobné informácie o Expedičnom fonde nájdeš na oficiálnej stránke festivalu. Ak ešte hľadáš inšpiráciu, od 20. 2. - 3. 4. máme pre teba cestovateľské festivaly v 10 mestách Slovenska.

Slováci zažili svoje netradičné dobrodružstvá vďaka Expedičnému fondu

Získať finančnú podporu na svoju cestovateľskú expedíciu? Zdá sa ti to nereálne? Ver alebo nie, vďaka Expedičnému fondu môžeš dostať finančnú podporu na cestovanie aj ty! Myšlienka založiť Expedičný fond, ktorý by podporoval cestovateľské výpravy Slovákovvznikla ešte v roku 2015.

Mojím osobným dlhodobým cieľom je podporovať svetovo jedinečné expedície, ktoré ukážu svetu niečo nové. Nepoznaného je v dnešnej dobe veľmi málo a treba veľmi hľadať. Cieľom je otvoriť ľuďom oči a ukázať, aký je náš svet krásny, aby sme si ho čo najviac vážili.“ hovorí Michal Knitl, organizátor cestovateľského festivalu Cestou necestoua autor myšlienky Expedičného fondu.

Jedinou podmienkou je mať naplánovanú dobrodružnú cestu, ktorú predstavíš porote Expedičného fondu vo svojej prihláške. Termín prihlášok pre nové cestovateľské expedície je aktuálne predĺžený do 31. 3. 2017. Následne už treba len veriť a možno to budeš práve ty a tvoja cesta, o ktorej budeme počúvať počas ďalšieho turné na festivale Cestou necestou.

Tak na čo ešte čakáš? Vyber sa objavovať svet a jeho nepoznané zákutia. A s vreckovým od Expedičného fondu sa ti bude kráčať oveľa veselšie.

Viac o možnostiach v rámci projektu Expedičný fond nájdeš na oficiálnej stránke cestovateľského festivalu Cestou necestou.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Hoľa a Čertova hoľa zo sedla Súľová Hoľa (1268 m) a Čertova hoľa (1245 m) sú dve susedné hory v hlavnom hrebeni Volovských vrchov v ich západnej časti. Patrí im piate, resp. dvanáste miesto v zozname najvyšších vrchov pohoria. Medzi nimi sa nachádza sedlo s … » celý článok dnes Peťo Nový Volovské vrchy
Správa Aktuálne z hrebeňa Nízkych Tatier – leto 2021 Pokiaľ plánujete prechod hrebeňov Nízkych Tatier, či už v rámci SNP-čky, alebo len v rámci párdňového vypnutia mimo civilizácie, je dobré poznať aktuálne podmienky. Záleží len na ... » viac včera Marek Šurina Správy
Podcast Jelene poškodzujú rezerváciu, keď hľadajú halucinogénnu kôru Premnožené jelene ničia najstaršiu rezerváciu v Národnom parku Veľká Fatra, pretože požierajú vzácny druh tisa. Dovezený alpský poddruh kamzíka zasa spôsobuje škody na vzácnej ... » viac 11/06/21 Ľubomír Mäkký Rozhovory
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR ADAMSPORT otvára 19. 4. 2021 novú predajňu v Ružomberku ADAMSPORT.EU otvára v pondelok 19. 4. 2021 svoju novú a väčšiu predajňu v Ružomberku na Bystrickej ceste. Aj vďaka vašej podpore a záujmu sme sa rozhodli prebudovať náš "base camp", ... » viac 18/04/21 sponzorovaný článok Obchody
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.84 (0.38)