Fjällräven Abisko Trekking Tights – zúžená forma turistických nohavíc
PR

Legíny vylepšené pre turistiku

sponzorovaný článok 28.03.17 V meste, ale aj za jeho hranicami sa legíny stali všadeprítomnou súčasťou outdoorového životného štýlu. Úspešne vyšli z telocvične a uplatnili sa aj pri rýchlych aktivitách v prírode, pretože sú pohodlné, univerzálne a ľahké. Legíny sa dokonca stali bežnou súčasťou výbavy mnohých účastníkov populárneho viacdňového trekingového podujatia Fjällräven Classic.

Bežným športovým legínam však chýba pevnosť na správnych miestach, aby dlhodobo vydržali náročné podmienky horských chodníkov. Preto sme sa vo Fjällräven rozhodli, že využijeme naše dlhoročné skúsenosti vo vývoji turistických nohavíc a navrhneme legíny optimálne pre toto špecifické použitie.

“Sme experti na turistické nohavice a dalo by sa povedať, že to, čo sme vytvorili, je len zúžená forma turistických nohavíc,” hovorí Elisabeth Elfa Arnarsdottir, dizajnérka, ktorá navrhla turistické legíny Fjällräven.

Po dvoch rokoch vývoja predstravujeme legíny Abisko Trekking Tights, ktoré kombinujú voľnosť pohybu, robustnosť a trvnalivosť turistických nohavíc. Ponúkajú komfort a štýl, na ktorý sú aktívni športovci v horách zvyknutí.

“Vyvinuli sme legíny, ktoré budeme sami radi používať. Spevnené turistické legíny, ktoré vydržia predieranie sa v skalnom teréne, sedenie na drsnej zemi, či kratšie alebo dlhšie lezenie a všetku ďalšiu zábavu, ktorá je spojená s aktívnym pohybom na horách,” hovorí Elisabeth Elfa.

A sú také dobré, že dámsky model vyhral prvú cenu v kategórii oblečenia na podujatí Scandinavian Outdoor Awards 2016 a pánsky model taktiež odbornú verejnosť zaujal.

“Ženy zvyknú nosiť tesnejšie oblečenie v každodennom živote, no toto je menej bežné pre mužov. Je preto pre nás povzbudivé, keď po ich vyskúšaní muži reagovali pozitívne, hoci boli na začiatku skeptickí,” hovorí Elisabeth Elfa.

Keď Elisabeth videla mnohých mužov nosiť na legínach šortky, navrhla pánsky model tak, aby sa viac ponášal na bežné nohavice, ako na tradičné legíny. Mužský model má zips v rozkroku, pútka na opasok a je vyrobený z robustnejšieho strečového materiálu, takže máte pocit, že nosíte viac ako len legíny.

Dizajn a funkcie vreciek sú ďalším dôležitým detailom na nohaviciach pre turistiku. Dámsky aj pánsky model majú vrecko na mapu na pravej nohe a menšie vrecko na ľavej nohe. Je tu tiež bezpečnostné vrecko na páse dámskeho modelu pre kľúče alebo platobnú kartu.

Nohavice Abisko Trekking Tights majú extra zosilnené miesta, ktoré tiež odpudzujú vodu na kolenách a zadku, aby vydržali náročné výzvy aktívneho pohybu v horách. Môžete sa v nich preto kolenačky predierať húštinou či prekonávať skalný terén bez strachu, že si ich roztrháte. Hlavne by však tieto legíny mali váš outdoorový život zjednodušiť.

“Veľa našich zákazníkov obľubuje rôznorodé aktivity a legíny sú vhodné od turistiky, cez horský beh, lezenie, bike až po kajakovanie,” vraví Elisabet Elfa.

Viac infomácií o Abisko Trekking Tights nájdete na našom webe www.fjallraven.sk.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Melčice – Kykula – Zabudišová – Zemianske Podhradie Hovorí sa, že jedna túra plodí ďalšiu. Asi je to aj tento prípad. Z vyhliadky v Zabudišovej ma zaujal zalesnený hornatý terén za údolím Ivančického potoka. Zostalo mi aj niekoľko restov, čo som pri putovaní NCH ponad Bošácku … » celý článok dnes Vladimír Mikuš Biele Karpaty
Správa Sedlá a štíty sú pod snehom, bez mačiek a cepína tam nechoďte Oddnes sú v Tatranskom národnom parku otvorené všetky turistické značené chodníky. Trasy cez vysokohorské sedlá a na štíty však ležia pod snehom. Ísť nad turistické chaty bez ... » viac včera Soňa Mäkká Správy
Túra Skryté poklady Malých Karpát – Šišoretné Šišoretné je neznačený hrebeň v rázsoche Slepého vrchu medzi Klokočinou a Bolehlavom. Veľakrát som sa motal v okolí peši aj na bicykli, ale nikdy som sa nedostal na tri vrcholy s ... » viac 14/06/21 Pavol Timko Malé Karpaty
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR ADAMSPORT otvára 19. 4. 2021 novú predajňu v Ružomberku ADAMSPORT.EU otvára v pondelok 19. 4. 2021 svoju novú a väčšiu predajňu v Ružomberku na Bystrickej ceste. Aj vďaka vašej podpore a záujmu sme sa rozhodli prebudovať náš "base camp", ... » viac 18/04/21 sponzorovaný článok Obchody
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.62 (0.22)