PR

Tipy a triky pre kempovanie

sponzorovaný článok 21.08.17 Leto je tu a tak ako každý rok, mnohí z nás využijú možnosť vyraziť niekam za zaslúženým oddychom. Istotne ste aj vy uvažovali vymeniť hluk veľkomesta za útek do prírody. Leto je ideaálnym časom na kempovanie, preto sme si pre Vás pripravili tipy a triky, ktoré sa vám rozhodne pri kempovaní zídu.

Ako uštetriť priestor vo vašich batohoch

Každý správny cestovateľ má svoj spôsob ako si zbaliť batožinu. Či už je to zrolovanie oblečenia pre ušetrenie miesta, balenie do uzatvárateľných menších tašiek alebo jednoducho cestovania na ľahko. Existujú však aj triky, ktoré vám pomôžu pobaliť všetko čo potrebujete. Vyplnenie topánok ponožkami vám ušetrí veľa miesta, rovnako ako skladanie tričiek odpredu dozadu a rolovanie do cylindrov alebo používanie vzduchotesných obalov pre expertov.

Triky ako zabaliť surové jedlo

Nie je potrebné nosiť surové jedlo v obedároch, pokiaľ si viete vytvoriť obaly aj sami. Stačí vám vrchná časť plastovej fľaše, vrchnák a plastový sáčok. Výhodou je možnosť hermetického uzavretia a zamedzenia prístupu vzduchu.

Triky ako ochrániť stan pred dažďom

Ak kempujete v lese alebo pri jazere, musíte čeliť prírodným živlom. Na to sa treba poriadne pripraviť! Ak je veterno, postavte si okolo stanu kamene - zabezpečíte tak stanu lepšiu stabilitu. Alternatívou je priviazanie stanu o strom. Výhodou tohto riešenia je napnutý špagát, na ktorom môžete sušiť oblečenie. Vyhnite sa stavaniu stanov v tesnej blízkosti vodných tokov a osamotených stromov.

Triky ako ochrániť stan pred slnkom a teplom

Kempovanie počas leta môže byť náročné. Aby ste sa vyhli slnečnému žiareniu a teplu v stane, odprúčame stavaťv tieni stromov. Otvor v stane by mal smerovať k východu slnka. Pri stavaní stanu by ste nemali podceňovať ani smer vetra a stavať stan v jeho smere. Vietor takisto váš stan prevzdušní a ochladí. Ak ani toto váš stan dostatočne neochladí, môžete ho jednoducho poprášiť malým objemom vody, vyparovaním a tepelnou reakciu so vzduch v stane ochladí.

Triky ako postaviť ohnisko

Možno sa niektorí z vás zamýšľali nad tým ako postaviť oheň, pokiaľ nemáte papier na zapálenie. Máme pre vás dobré správy - je to celkom jednoduché. Vykopte malú jamu, ktoré obkolesíte kamením. Suché haluze postavte do tvaru teepee a na zapálenie použite korkové uzávery napustené alkoholom - jednoduché a ekologické.

Triky na varenie ako doma

Po dlhom dni prechádzok, rybárčenia alebo kajakovanie všetci isto vyhladneme. Aby sme nabrali novú energiu, treba si uvariť plnohodnotné jedlo. Tu vám bude cenným pomocníkom hliníková fólia, môžete v nej uvariť čokoľvek, vrátane vajec. Nezabudnite však pridať kúsok masla alebo kvapku oleja. Ak dostanete napríklad chuť na palacinky, pripravte si doma cesto a uskladnite ho vo fľaši od kečupu. Zaberie menej miesta a ušetrí vám čas.

DIY recepty proti hmyzu

Od kempovania môže mnohých isto odrádzať nepríjemný hmyz. Pravdou je, že hmyz ku kempovanie nanešťastie patrí. Existujú však možnosti ako ich prítomnosť minimalizovať.

  • Komáre nemajú radi šalviu a citrónovú trávu. Vhoďte teda pár stebiel do ohňa. Takisto môžete nastrkať niekoľko strúčikov cesnaku do citróna alebo grepu a dosiahnete rovnaký efekt.
  • Mravce nemajú radi vôňu citróna. Skúste preto nastriekať šťavu z citróna na zem okolo vás.
  • Proti kliešťom odporúčame pripraviť zmes dvoch pohárov bieleho octu, pohára vody a esenciálnych olejov a natrieť si ňou telo.
  • osy neznášajú zápach zhorených zŕn kávy a cesnaku.

Zdroj: Shopalike.sk

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Melčice – Kykula – Zabudišová – Zemianske Podhradie Hovorí sa, že jedna túra plodí ďalšiu. Asi je to aj tento prípad. Z vyhliadky v Zabudišovej ma zaujal zalesnený hornatý terén za údolím Ivančického potoka. Zostalo mi aj niekoľko restov, čo som pri putovaní NCH ponad Bošácku … » celý článok dnes Vladimír Mikuš Biele Karpaty
Správa Sedlá a štíty sú pod snehom, bez mačiek a cepína tam nechoďte Oddnes sú v Tatranskom národnom parku otvorené všetky turistické značené chodníky. Trasy cez vysokohorské sedlá a na štíty však ležia pod snehom. Ísť nad turistické chaty bez ... » viac včera Soňa Mäkká Správy
Túra Skryté poklady Malých Karpát – Šišoretné Šišoretné je neznačený hrebeň v rázsoche Slepého vrchu medzi Klokočinou a Bolehlavom. Veľakrát som sa motal v okolí peši aj na bicykli, ale nikdy som sa nedostal na tri vrcholy s ... » viac 14/06/21 Pavol Timko Malé Karpaty
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR ADAMSPORT otvára 19. 4. 2021 novú predajňu v Ružomberku ADAMSPORT.EU otvára v pondelok 19. 4. 2021 svoju novú a väčšiu predajňu v Ružomberku na Bystrickej ceste. Aj vďaka vašej podpore a záujmu sme sa rozhodli prebudovať náš "base camp", ... » viac 18/04/21 sponzorovaný článok Obchody
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.65 (0.26)