Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Správa Karpatfest 2007

Horský oblúk na území viacerých európskych krajín. Krajinný fenomén, ktorý fascinuje generácie turistov a cestovateľov. Horské scenérie, dotvárajúce panorámy mnohých rumunských, ukrajinských, poľských, slovenských a ďalších sídiel. Presne o jedinečnosti i všednosti Karpát je stretnutie ľudí pod názvom Karpatfest 2007. Milovníci Karpát sa stretnú podvečer 23. júna v karpatskom priesmyku Donovaly.

Výlučne karpatské hory

Prvý festival úzko tematicky zameraný na karpatské hory sa uskutoční počas víkendu 23. a 24. júna 2007 v horskom hoteli Vesel na Donovaloch. Úvodný ročník stretnutia ľudí, ktorých zaujímajú a radi spoznávajú tatranské štíty, fatranské hole, poľské Beskydy, zakarpatské poloniny a rumunské pohoria. Na pomedzí Veľkej Fatry, Starohorských vrchov a Nízkych Tatier, na Donovaloch môžete tieto karpatské zákutia spoznať či zaspomínať si na uskutočnené túry. Organizátorom je česká a slovenská sekcia Karpatského turistického spolku CAV.

Nebude to len o premietaní

"Nebudeme ale len posedávať v pohodlí kresiel v zatemnenej sále, máme pripravené aj ďalšie aktivity. Trek Starohorskými vrchy na krásnu vyhliadkovú Kečku a Kozí chrbát súbežne so záverečnou etapou nonstop horského behu cez Ďumbierske Tatry (Trangoška – Donovaly), výstava stanov, výstava fotografií, večerný program s tombolou a ďalšie sprievodné akcie", uviedol organizátor Karpatfestu Otakar Brandos. "Večerné premietanie je načasované tak, aby účastníci podujatia stihli cez deň nejaký výlet či túru v okolí Donovalov a v nedeľu mohli opäť vyraziť v ústrety horám. Karpatfest možno zakomponovať do víkendových plánov a spríjemniť si chvíle strávené v horách.", doplnil.

Program

17.30 - Oficiálne otvorenie festivalu v hoteli Vesel
17.40 - Diashow Tatranské pastorále, Tatry v štyroch ročných obdobiach; audiovizuálny program, Otakar Brandos
17.55 - Diashow Fatransko–tatranská hrebeňovka; Otakar Brandos
18.30 - Karpatské prebúdzanie, začiatok jari v neprístupných zákutiach Karpát; DVD film, Rastislav a Roman Dobrovodskí
18.50 - Stretnutie s medveďom, americké skúsenosti s liptovskými medveďmi; DVD film a beseda SWS – Slovak Wildlife Society, Robo Rigg
20.00 - Diashow Zakarpatská Ukrajina a ukrajinské Karpaty - Čierna hora, Svidovec, Boržava, Horhany, Bukovina…; Otakar Brandos
20.40 - Diashow Bieszczady; Tomáš Trstenský
21.20 - Prelúdium, obrazová symfónia prírody Fatier a Tatier; DVD film, Miroslav Lubelan
21.40 - Diashow Apuseni známe i neznáme rumunské Karpaty; Otakar Brandos
22.10 - Diashow Zabudnuté prírodné skvosty Slovenska; Otakar Brandos
22.45 - Losovanie tomboly, karpatská hudba a volný program

Vstupné na večerný program je 100,- Sk.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Prihlášky

Ubytovanie je zabezpečené v mieste konania festivalu. Priamo na Donovaloch v hoteli Vesel, kde bude premietanie a ostatné sprievodné akcie. Objednávky na ubytovanie posielajte e-mailom na redakce@treking.cz alebo telefonicky 0915 671 303. Nocľah s raňajkami stojí 250,- Sk. Potrebný je vlastný spací vak. Informácie nájdete na webe Karpaty.net alebo tiež na webe BBinfo.sk .

Fotogaléria k článku

Najnovšie