Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Pozvánka 5. narodeniny Hiking.sk

Posledný júlový víkend bude na hoteli Kosodrevina v Nízkych Tatrách oficiálna narodeninová oslava Hikingu. Túto veľkú udalosť oslávime premietaním fotiek z najkrajších kútov Slovenska, debatami a zábavou. Pozvaní sú všetci čitatelia, prispievatelia, diskutujúci aj náhodní okoloidúci. Prídu aj zakladatelia spolu s najaktívnejšími autormi.

Z histórie

Projekt internetového magazínu o horách sme s Martinom Šáchom vymysleli počas prechodu nízkotatranského hrebeňa v roku 2001. Z Veľkej Vápenice som volal šéfovi do práce, aby ihneď zaregistroval našu doménu. Dizajn nám na jar 2002 nakreslil bývalý spolužiak a umelec Boris Meluš a s Martinom sme ho po niekoľkých bezsenných nociach uviedli do života – prvý článok vyšiel v 28.7.2002 a išlo o Kamennú chatu pod Chopkom. Pomaličky sme pracovali nielen na technických vylepšeniach, ale postupne sme písali aj obsah. Nebolo ho však veľa a o pravidelnosti tiež nemohlo byť ani reči. Keď nám dochádzal tvorivý dych a vyzeralo to zle nedobre s budúcnosťou, zachránil nás svojimi príspevkami Boro Tomis. Ak by sa v lete 2003 neozval s chuťou písať, Hiking by určite postupne umrel. Bora onedlho doplnili ďalší priekopnícki autori ako Tomáš Trstenský, Jozef Jelenčiak, Mišo Bukvai, či Ľubo Ondrejka. Vtedy nám už bolo jasné, že Hiking je životaschopný a šli sme doň plnou parou. Neskôr vznikol za pomoci Miša Bukvaia a ďalších unikátny Hikeplanner, ktorý dodnes nemá konkurenciu. Medzi veľké méty možno zaradiť minuloročnú zmenu dizajnu a tohtoročné spustenie turistickej online mapy. V súčasnosti sme najnavštevovanejším webom o pešej horskej turistike na Slovensku a aj v porovnaní s českými stránkami patríme medzi päticu najlepších.

Časopriestorové informácie

Miesto konania nebolo vybrané náhodne – je v pohorí, kde vznikla Hiking.sk myšlienka a neďaleko miesta, o ktorom sme písali prvý článok. Žiaľ na Kamienku by sme sa všetci nepomestili a tak sme sa rozhodli pre hotel Kosodrevina.

Oficiálny začiatok narodeninovej oslavy je v sobotu 28.7.2007 o 18.00 v hoteli Kosodrevina, ktorý sa nachádza neďaleko bývalej medzistanice lanovky na Chopok z južnej strany. Presnú polohu si možno pozrieť na mape.

Predbežný program

18.00 oficiálny začiatok
18.30 priemietania a príbehy zo Slovenských hôr
21.30 debaty + voľná zábava

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Prihláste sa

Hotel Kosodrevina nie je bežne otvorený v letných mesiacoch a jeho otvorenie sme vybavili špeciálne pre našu oslavu. Z tohto dôvodu je nutné sa záväzne prihlásiť a uhradiť zálohu za ubytovanie (400,- Sk). V cene je večera aj raňajky, vlastný spacák netreba. Mali by sme pomerne rýchlo potvrdiť počet, takže sa húfne hláste emailom na sona.junasova(zavinac)gmail(bodka)com.

Najnovšie