PR

Zamiluj si chuť Záhoria

sponzorovaný článok 01.04.19 Prísť do regiónu a neochutnať miestne špeciality by bol hriech. Tu si môžete vyberať zo sladkých aj slaných špecialít a ani tie tekuté nezaostávajú. Aj v tomto roku sa môžete tešiť na bohatý kultúrny program sprevádzaný regionálnymi špecialitami.

Za pivom

Na Záhorí je množstvo remeselných pivovarov a kde sú pivovary sú aj festivaly. V máji štartuje séria pivných festivalov, kde sa ako prvý predstaví 4.mája Záhorácky pivný festival v Prievaloch organizovaný pivovarom Sandorf. V júni (8.6.) prevezme štafetu Stupavar so svojim Pivným festom v kaštieľsom parku v Stupave. V júli (6.7.) sa milovníci piva vyberú do senického parku na najväčší festival - Senické pivné slávnosti Štramákfest. Okrem pivovarov bude pripravený pestrý program pre deti, predstavia sa regióny s tipmi na výlety a večer zabavia západniarov východniari z Chiki liki tua. Sériu zavŕšia 28.septembra Zámocké pivné slávnosti na holíčskom zámku v Holíči. Okrem piva sa pripravte na vôňu benzínu, lebo nebudú chýbať ani motocyklové preteky veteránov.

Pre maškrtných

V máji to nebude len o pive ale aj víne a skalickom trdelníku. Na Trdlofeste 18.5. sa už po niekoľkýkrát bude vyberať ten najlepší trdelník a skalický rubín. Skalický trdelník je najtypickejšou sladkou orechovou pochúťkou regiónu, ktorý kúpite napríklad vo Vinotéke u františkánov alebo u rodiny Havlíkú v Skalici. A ako rozoznáte pravý trdelník? Ten sa pečie na ohni a už pri pečení je obalený vlašskými orechami. Ak ste viacej na slané dobroty, pagáčiky sú tou správnou voľbou. Výborné pečú napríklad Senické a skalické pekárne a dostanete ich v sieti predajní Coop Jednota.

Stupavské zelé

K jesenným špecialitám patrí kapusta, po našom zelé. A najlepšie zelé je stupavské. Presvedčte sa o tom na Dňoch zelá 4.-6.10. v Stupave. Okrem kapusty sa na každom rohu zabavíte na bohatom kultúrnom programe a jarmoku.

Vínna cesta Záhorie

Víno sa začína koštovať na jar. Najväčšia regionálna výstava vín spojená s ochutnávkou je tradične počas veľkonočných sviatkov (21.4.) v Radošovciach. Patrón vinohradníkov sv. Hurban dohliada hneď na viaceré Hurbánkové podujatia v Radošovciach, Prietržke či Skalici v termíne 24. až 26.máj.

Vraví sa, že vo víne je pravda a pravdu môžete hľadať už 15.júna na Dni otvorených búd v radošovských vinohradoch. Ak nestihnete letné „búdy“ nesmúťte, tie októbrové (26.10.) v Skalici budú tiež o skvelom víne a dobrej zábave. Odporúčame sledovať termín podujatia a včas kúpiť vstupenky. Vinobrania v plnej paráde začnú koncom augusta, ako napríklad to v Smrdákoch 31.8., nasledované Festivalom kráľovských vín v Skalici 1.9.

Levanduľový raj

Záhorie sa pýši nie len tradičnými dobrotami. Medzi novodobé stálice patrí aj taká levanduľa. Tá záhorácka slúži dva razy do roka na samozber a pripravujú sa z nej džemy, víno aj likér. Tak šup navštíviť krásne polia v Levandulande pri Malých Levároch a nezabudnite sa pochváliť jedinečným záberom vo fialovom raji.

Dobroty z majera

Ak je zdravý životný štýl vašou prioritou, ste na správnom mieste. Produkty s preukázateľným pôvodom nájdete v Kunowskom majeri. A ktoré to sú? Bryndza, vajcia, ovčie syry, med ale aj pstruhy a sumčeky. Jedlá z týchto surovín môžete ochutnať na viacerých podujatiach v regióne aj tento rok.

Viac podujatí nájdete na www.regionzahorie.sk


Ubytovanie

Hotel Malvázia, Prievaly

www.malvazia.sk

Penzion Sandorf, Prievaly

www.sandorf.sk

Boutique hotel pri mlyne, Lozorno

www.primlyne.sk

Hotel Sv. Ludmila, Skalica

www.hotelsvataludmila.sk

Hotel Sv.Michal, Skalica

www.hotelsvmichal.sk

Penzión Golf Maxim, Skalica

www.penziongolfmaxim.sk

Wellness hotel Spark, Malacky

www.hotelspark.sk

Hotel Atrium, Malacky

www.hotel-malacky.sk

Penzion Atlas, Senica

www.penzionatlas.sk

Grand hotel Senica, Senica

www.grandsenica.sk


Občerstvenie

Reštaurácia Zorno, Lozorno

www.zorno.sk

Reštaurácia Fit Pit, Senica

www.fitpit.sk

Piváreň u Albína, Senica

www.stramak.sk

Reštaurácia Jozef II., Holíč

www.jozefdruhy.sk

Reštaurácia Collegium, Holíč

www.collegiumrestaurant.sk

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Správa Aktuálne z hrebeňa Nízkych Tatier – leto 2021 Pokiaľ plánujete prechod hrebeňov Nízkych Tatier, či už v rámci SNP-čky, alebo len v rámci párdňového vypnutia mimo civilizácie, je dobré poznať aktuálne podmienky. Záleží len na vašom tempe, či chcete hrebeňovku prejsť … » celý článok dnes Marek Šurina Správy
Podcast Jelene poškodzujú rezerváciu, keď hľadajú halucinogénnu kôru Premnožené jelene ničia najstaršiu rezerváciu v Národnom parku Veľká Fatra, pretože požierajú vzácny druh tisa. Dovezený alpský poddruh kamzíka zasa spôsobuje škody na vzácnej ... » viac včera Ľubomír Mäkký Rozhovory
Túra Letné podhorie Spišskej Magury Spišské mestečko Podolínec pozná asi len málokto a známe je len asi istou historickou udalosťou, ktorá tiež nie je veľmi známa. Napriek tomu som sa tu ocitol tretíkrát. No nová bola ... » viac včera Henrich Tomáš Spišská Magura
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR ADAMSPORT otvára 19. 4. 2021 novú predajňu v Ružomberku ADAMSPORT.EU otvára v pondelok 19. 4. 2021 svoju novú a väčšiu predajňu v Ružomberku na Bystrickej ceste. Aj vďaka vašej podpore a záujmu sme sa rozhodli prebudovať náš "base camp", ... » viac 18/04/21 sponzorovaný článok Obchody
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.87 (0.42)