Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Obutie Grangers Leather Conditioner

Ošetrovací krém na koženú obuv s membránou Gore-Tex. Pravideľným používaním predlžuje životnosť kože - chráni ju pred praskaním a po náročnom používaní vo vlhkom prostredí jej znovu dodá vodoodpudivosť. Dôležité je, že neobmedzuje priedyšnosť kože a tým neznefunkčňuje membránu. Bol vyvinutý v spolupráci s firmou Gore.

Výrobca
Granger
Typ
vosk na obuv
Materiály
na kožu (nubuk, suede)
Páči sa mi
úžitkové vlastnosti
Nepáči sa mi
mení vzhľad obuvi
Infocena
7.30 €
Hodnotenie
Celkové hodnotenie (súčet bodov): 91 bodov
» vysvetlenie hodnotenia
Obchody
Ahoj v prírode (BA), Trekland (BA, ZA), Rivel šport (BB)

Krém s jemnou konzistenciou a dosť silným a prenikavým zápachom (áno, dá sa to fetovať) sa po nanesení prstami rýchlo vpije do kože. Podľa potreby možno naniesť viacero vrstiev. Vosk je použiteľný na všetky typy koženej obuvi - s aj bez membrány. Používam ho na nubuk (hladká koža), ale výrobca udáva, že je použiteľný aj na suede (semiš). Po prvom použití vosk zmenil vzhľad topánok - z matnej tmavozelenej sa stala lesklá takmer čierna farba. Nepovažujem tento fakt za veľký problém, bolo by však vhodné, keby výrobca o tom informoval na obale - najmä preto, že je to nevratná zmena.

Voskom Granger"s ošetrujem topánky Meindl Island Pro od kedy som ich kúpil a teraz, po štyroch rokoch používania, je koža stále v dobrom stave. Topánka nenasakuje vodou, čo je dôležité aj napriek membráne Gore-Tex, pretože suchá kože má lepšie izolačné vlastnosti ako premočená. Zároveň sa vlhkosť z vnútra topánky cez membránu ľahšie odparuje a tým drží nohu (pri použití vhodnej ponožky) vo vyššom komforte.

Veľkou výhodou je aj možnosť aplikácie na mokrú kožu aj keď lepšieho efektu dosahuje pri použití na suchú - vtedy je možné boty aj pekne vyleštiť. V oboch prípadoch je potrebné aby boli topánky čisté. Ďalšou dobrou správou je, že vosk nezostarne - je použiteľný v neobmedzenom časovom horizonte.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Najnovšie