Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Minca
Minca Zatvoriť

PR Zaži, zdieľaj, zbieraj a pomôž s projektom Xplór

Aj vy sa radi sa túlate po slovenských prírodných a kultúrnych krásach a svoje zážitky zdieľate so svojimi priateľmi? Zaujíma vás história jednotlivých miest a máte chuť svojou troškou pomôcť k záchrane alebo obnove jedinečných miest na Slovensku a v Čechách?

Tak zbystrite svoju pozornosť a spoznajte projekt Xplór so svojou aplikáciou, webovou stránkou a suvenírmi, ktoré majú za cieľ naštartovať rozvoj a pomôcť záchrane historického a prírodného dedičstva na Slovensku i v Čechách.

Pred samotným vznikom projektu Xplór stál úspech občianskeho združenia Diery, ktoré stálo za záchranou a obnovou Jánošíkových Dier v Malej Fatre. Zo zanedbaných chodníkov a lokality, ktorej hrozila uzávera, sa toto miesto zmenilo na jednu z turisticky najnavštevovanejších lokalít na Slovensku, v ktorej aj napriek návalu turistov dbajú na uchovanie vzácneho prírodného bohatstva. Práve OZ Diery naštartovalo projekt záchrany a s pripojením partnerov, organizácií cestovného ruchu, podnikateľského sektoru a najmä s podporou návštevníkov nastal prerod tejto oblasti na vyhľadávanú turistickú lokalitu.

Tím lokalpatriotov z OZ Diery, na čele so zakladateľom projektu Róbertom Hlaváčom, ďalej uvažoval nad tým, ako naštartovať podobné zmeny k lepšiemu aj v iných častiach Slovenska, a tak vznikol projekt Xplór.

Aplikácia Xplór je skvelým nástrojom na zaznamenávanie si vašich ciest po Slovensku a Čechách. Aplikáciu tvorí prehľadná mapa, v ktorej nájdete odporúčania na miesta, ktoré sa oplatí vidieť spolu s podrobne spracovanými informáciami o jednotlivých lokalitách. Zažite, aké je to túlať sa po našej krajine s Xplórom, zaznamenajte si svoje výlety do mapy a ohodnoťte navštívené miesta.

Svoje výlety a fotografie si môžete v aplikácii ukladať a takisto zdieľať so svojimi priateľmi či ďalšími turistickými nadšencami. Sami si určíte, kto všetko bude mať možnosť vidieť, kam ste sa s Xplórom zatúlali.

Aplikácia Xplór v sebe zahŕňa aj zaujímavý zberateľský systém. Z navštívených miest môžete zbieraťmince, a to vo virtuálnej podobe, alebo si ich môžete fyzicky kúpiť prostredníctvom e-shopu aplikácie Xplór alebo v mnohých turistických centrách na Slovensku.

Práve kúpou virtuálnych a fyzických mincí sa dostanete k najpodstatnejšej časti a hlavnej myšlienke projektu, ktorou je myšlienka pomoci. Podstatná finančná čiastka z každej zakúpenej mince bude venovaná na podporu projektov Nadácie Xplór - SrdcomPoSlovensku na záchranu alebo obnovu unikátnych miest na Slovensku a v Čechách. V rámci Slovenska je vytipovaných niekoľko lokalít, ktoré by chcela Nadácia Xplór finančne podporiť.

Tak neváhaj, sťahuj aplikáciu a spoznávaj krásy našej domoviny.

Fotogaléria k článku

Najnovšie