Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Správy Pridaj svoju stopu

Máš skúsenosti a znalosti, ktoré tu chýbajú? Chceš sa o ne podeliť s ostatnými čitateľmi tohto webu? Potom nasledujúce riadky patria práve Tebe! Pridaj aj ty svoju stopu na Hiking.sk a okrem toho, že pomôžeš priateľom hôr, máš možnosť za svoje príspevky získať aj drobnú pozornosť. Tak neváhaj.

Čím možeš prispieť? Čímkoľvek, čo sa na hikingu ešte nenachádza a spadá do oblasti záujmu tohto webu. Ide najmä o horské chaty, turistické útulne a popisy túr v slovenských horách. Ďalej do obsahu patria aj články o vybavení a v neposlednom rade aj rôzne poznatky a postupy. Kompletnú obsahovú štruktúru reprezentuje menu.

Štýl článku si môže zvoliť každý autor podľa vlatnej chuti. Sú však isté požiadavky, ktoré musí každý článok spĺňať:

  1. heslo každého článku je poskytnúť maximálnu informačnú hodnotu
  2. aspoň jedna kvalitná fotka - avšak čím viac, tým lepšie (rozmer 800x600px)
  3. tabuľka faktov pre túry, chaty a recenzie vybavenia (viď existujúce články)
  4. prehľadne štruktúrovaný text do neveľkých odstavcov
  5. minimálna dĺžka textu je 250 slov a článok by nemal presiahnuť 1200 slov
  6. prvý odstavec je chápaný ako abstrakt celého článku a mal by mať okolo 60 slov

Prv ako začneš pracovať na článku, pošli mi email o akú tému máš záujem (môj kontakt). Nebolo by dobré, ak by tú istú tému spracovávali viacerí naraz. Je to malá pravdepodobnosť, ale stať sa môže čokoľvek.

Darček

Sľúbenou poznornosťou je ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska. Dostane ho každý autor, ktorý pre Hiking napíše aspoň tri články. Minimálne dva z nich musia byť o horskej chate, turistickej útulni, alebo do rubriky Rady. Tretí môže byť ľubovoľného charakteru.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Neskôr budú pre stálych autorov pribúdať aj ďalšie drobnosti. Pripravujume špeciálne hiking tričká z kvalitného materiálu, ktoré budú môcť získať iba prispievatelia. Ďalej sa budeme snažiť rozbehnúť spoluprácu s výrobcami vybavenia a autorom tak aj mierne vylepšiť horskú vybavu.

Najnovšie