PR

Aclima - nórsky špecialista na vlnu od roku 1939

sponzorovaný článok 09.11.20 Nórska značka Aclima sa orientuje na výrobu z merino vlny už od roku 1939. Rodinná firma, ktorú vedie už niekoľká generácia Johansenovcov, je skutočne špičkou v tom, čo robí. Produkty Aclima využívajú okrem širokej verejnosti aj nórski polárnici, armáda a záchranné zložky.

Ekologická výroba

Celá výroba prebieha v Európe, kde sa kvalita považuje za spoľahlivejšiu. Takto sa znižuje množstvo emisií pri preprave a tovar je navyše balený v papierových obaloch. Merino vlna pochádza z vybraných fariem na Novom Zélande a z Tasmánie. Tieto farmy sú prísne kontrolované a taktiež ich zaobchádzanie s ovcami, chovom a strihaním vlny.

Inovácie z merino vlny

Aclima je inovátorom pri vytváraní nových materiálov z merino vlny. V jej ponuke preto nájdete kolekciu WoolShell s odolnými merino produktami ako sú outdoorové bundy, či nohavice alebo FleeceWool – mäkké a hrejivé fleecové 100% merino mikiny.

Sieťované termoprádlo

Obľubeným produktom sú produkty Woolnet, ktoré kombinujú sieťované panely. Toto termoprádlo je skutočne unikátne a hlavne má dokonalé využitie pre aktívnych ľudí. Je určené na turistiku, skialpinizmus, beh, poľovníctvo alebo iné outdoorové aktivity.

Čo na to hovoria tatranskí horali?

Ján Kořínek – horský vodca z TatryGuide

„Tričko príjemne sedí na tele, strih mi jednoducho sadol, tričko ma nikde neťahá, nehryzie, nevykasáva sa pri aktivite so zdvihnutými rukami. Veľmi oceňujem jeho predĺženú zadnú časť, kedy mi v zimných mesiacoch na lavínových kurzoch parádne hreje zadok. Veľmi dobre je vymyslené aj rozmiestnenie sieťového materiálu na chrbte a rukávoch, kde sa pri fyzickej aktivite človek najviac potí a zároveň sa rýchlo odvetráva.

Veľmi dobre vymysleli aj to, že na ramenách naopak sieťovina nie je, pretože to je práve plocha, ktorá sa najviac odiera pri nosení batohu. Použité pri skialpinistických a horolezeckých túrach vo Vysokých Tatrách a viacdňovom skialpovom prechode v rakúskom pohorí Silvretta vo februári a marci 2020.“ (testované Woolnet Hiking tričko s dlhým rukávom)

Ján Matava z horskej chaty Plesnivec

Oblečenie Aclima som mal možnosť využívať počas zimných mesiacov ako aj počas leta. Merino vlna v spojení so sieťovanou tkaninou je ideálna pre ľudí, ktorí sa viac potia. Poskytuje excelentný komfort v rôznych teplotných podmienkach, dokonca aj pri vysokej miere potenia, merino vlna hreje a udržuje telo v komfortnej zóne.

Tieto produkty som nosil počas zimných mesiacov na skialpoch a pretekoch, kedy sa teploty pohybovali v rozmedzí od +5 do -23 °C a musím povedať, že merino vlna ma nikdy nesklamala. Naopak, v letných mesiacoch som oblečenie využil na bicykli, pri behu, lezení, ale aj pri bežnom nosení. Ďalším plusom je, že vlna pomerne rýchlo schne po spotení – vypraní. Produkty Aclima odporúčam všetkým ľuďom, ktorí sa hýbu a žijú aktívnejším spôsobom života. (testované Woolnet tričko s dlhým rukávom)

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Melčice – Kykula – Zabudišová – Zemianske Podhradie Hovorí sa, že jedna túra plodí ďalšiu. Asi je to aj tento prípad. Z vyhliadky v Zabudišovej ma zaujal zalesnený hornatý terén za údolím Ivančického potoka. Zostalo mi aj niekoľko restov, čo som pri putovaní NCH ponad Bošácku … » celý článok dnes Vladimír Mikuš Biele Karpaty
Správa Sedlá a štíty sú pod snehom, bez mačiek a cepína tam nechoďte Oddnes sú v Tatranskom národnom parku otvorené všetky turistické značené chodníky. Trasy cez vysokohorské sedlá a na štíty však ležia pod snehom. Ísť nad turistické chaty bez ... » viac včera Soňa Mäkká Správy
Túra Skryté poklady Malých Karpát – Šišoretné Šišoretné je neznačený hrebeň v rázsoche Slepého vrchu medzi Klokočinou a Bolehlavom. Veľakrát som sa motal v okolí peši aj na bicykli, ale nikdy som sa nedostal na tri vrcholy s ... » viac 14/06/21 Pavol Timko Malé Karpaty
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR ADAMSPORT otvára 19. 4. 2021 novú predajňu v Ružomberku ADAMSPORT.EU otvára v pondelok 19. 4. 2021 svoju novú a väčšiu predajňu v Ružomberku na Bystrickej ceste. Aj vďaka vašej podpore a záujmu sme sa rozhodli prebudovať náš "base camp", ... » viac 18/04/21 sponzorovaný článok Obchody
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.76 (0.34)