Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

PR Aclima - nórsky špecialista na vlnu od roku 1939

Nórska značka Aclima sa orientuje na výrobu z merino vlny už od roku 1939. Rodinná firma, ktorú vedie už niekoľká generácia Johansenovcov, je skutočne špičkou v tom, čo robí. Produkty Aclima využívajú okrem širokej verejnosti aj nórski polárnici, armáda a záchranné zložky.

Ekologická výroba

Celá výroba prebieha v Európe, kde sa kvalita považuje za spoľahlivejšiu. Takto sa znižuje množstvo emisií pri preprave a tovar je navyše balený v papierových obaloch. Merino vlna pochádza z vybraných fariem na Novom Zélande a z Tasmánie. Tieto farmy sú prísne kontrolované a taktiež ich zaobchádzanie s ovcami, chovom a strihaním vlny.

Inovácie z merino vlny

Aclima je inovátorom pri vytváraní nových materiálov z merino vlny. V jej ponuke preto nájdete kolekciu WoolShell s odolnými merino produktami ako sú outdoorové bundy, či nohavice alebo FleeceWool – mäkké a hrejivé fleecové 100% merino mikiny.

Sieťované termoprádlo

Obľubeným produktom sú produkty Woolnet, ktoré kombinujú sieťované panely. Toto termoprádlo je skutočne unikátne a hlavne má dokonalé využitie pre aktívnych ľudí. Je určené na turistiku, skialpinizmus, beh, poľovníctvo alebo iné outdoorové aktivity.

Čo na to hovoria tatranskí horali?

Ján Kořínek – horský vodca z TatryGuide

„Tričko príjemne sedí na tele, strih mi jednoducho sadol, tričko ma nikde neťahá, nehryzie, nevykasáva sa pri aktivite so zdvihnutými rukami. Veľmi oceňujem jeho predĺženú zadnú časť, kedy mi v zimných mesiacoch na lavínových kurzoch parádne hreje zadok. Veľmi dobre je vymyslené aj rozmiestnenie sieťového materiálu na chrbte a rukávoch, kde sa pri fyzickej aktivite človek najviac potí a zároveň sa rýchlo odvetráva.

Veľmi dobre vymysleli aj to, že na ramenách naopak sieťovina nie je, pretože to je práve plocha, ktorá sa najviac odiera pri nosení batohu. Použité pri skialpinistických a horolezeckých túrach vo Vysokých Tatrách a viacdňovom skialpovom prechode v rakúskom pohorí Silvretta vo februári a marci 2020.“ (testované Woolnet Hiking tričko s dlhým rukávom)

Ján Matava z horskej chaty Plesnivec

Oblečenie Aclima som mal možnosť využívať počas zimných mesiacov ako aj počas leta. Merino vlna v spojení so sieťovanou tkaninou je ideálna pre ľudí, ktorí sa viac potia. Poskytuje excelentný komfort v rôznych teplotných podmienkach, dokonca aj pri vysokej miere potenia, merino vlna hreje a udržuje telo v komfortnej zóne.

Tieto produkty som nosil počas zimných mesiacov na skialpoch a pretekoch, kedy sa teploty pohybovali v rozmedzí od +5 do -23 °C a musím povedať, že merino vlna ma nikdy nesklamala. Naopak, v letných mesiacoch som oblečenie využil na bicykli, pri behu, lezení, ale aj pri bežnom nosení. Ďalším plusom je, že vlna pomerne rýchlo schne po spotení – vypraní. Produkty Aclima odporúčam všetkým ľuďom, ktorí sa hýbu a žijú aktívnejším spôsobom života. (testované Woolnet tričko s dlhým rukávom)

Fotogaléria k článku

Najnovšie