Prístup

  • Od Zaježovej po červenej za 1.35 h.
  • Od Starej Huty, Poľana za 2.15 h.
  • Od Kalinky po modrej za 1.45 h.

Chata Rimáň sa nachádza na rovnomennom laze, ktorý je známy tabuľkou, ktorá vznikla využitím farebných vrchnákov plastových fliaš, len pár desiatok metrov od smerovníka - Polomy, rázcestie, keď od zmieneného názvu lazu Rimáň treba kráčať po starej asfaltke (nie po červenej TZT) juhovýchodným smerom do lesa, kde asi po 5 minútach sa ukáže chata.

Objekt

Samotná chata je, samozrejme, zavretá, ale jej veranda, resp. na chatu priamo pripojený prístrešok, ponúkne priam luxusné ukrytie. Má rozmery asi 4 x 5 metrov so sedlovou strechou a neuzatvorenou ochodzou.

Možnosti prespatia

V jej interiéri sa nachádzajú dve lavičky priamo spojené so stolom, plus jedna bočná lavička. Ako na zemi, tak aj na stole sa dá prespať. Podlahu tvorí dlažba. S karimatkou si tam nájdu miesto asi štyria ľudia.

Ochrániť by mala aj pred bočným dažďom a vetrom, prípadne s použitím natiahnutej celty. Keďže sa chata nachádza v lese a v tesnej blízkosti stromov, tak by s tým nemal byť veľký problém. Zároveň však treba počítať s návštevou hostí objektu.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Voda

Vodu som v blízkosti chaty nezaznamenal. Ak viete o prameni v okolí, tak napíšte do diskusie.