Prístup

  • z Hajnáčky (vlak, bus) po zelenej značke smerom k vyhliadke Tilič za asi 0.25 h,
  • z Hajnáčky / Šuríc (vlak, bus) po zelenej značke cez vyhliadku Tilič za asi 1.15 h.

Táborisko

Vopred upozorňujem, že miesto na táborenie nie je oficiálnym miestom určeným na stanovanie. Ide o sezónne táborisko vybudované na súkromnom pozemku, čiže v letnom období je využívané ako dočasný stanový tábor.

Ide o bežnú lúku, ale s krásnym výhľadom na kotlinu okolo Hajnáčky s okolitými vyhasnutými sopkami. Táborisko tvorí ohnisko s drevenými lavičkami naokolo. Nechýba drevené sedenie i samostatný stôl pri ohnisku. Hneď vedľa stojí drevená konštrukcia z agátového dreva, na ktorú sa dajú upevniť celty a prespať v provizórnom prístreší. Rozsiahla trávnatá plocha umožňuje postavenie vlastného stanu.

Dôrazne žiadam potenciálnych stanujúcich, aby po sebe zanechali poriadok a nenechávali akýkoľvek odpad!

Voda

Poloha na odlesnenom chrbte neponúka blízke zdroje vody, lebo najbližšie sa dá nabrať v obci Hajnáčka (prevádzky alebo cintorín). Najbližším potokom je ľavostranný bezmenný prítok riečky Gortva, prameniaci na SZ od Tiliča na polohe na hranici rezervácie Pohanský hrad. Najbližším minerálnym prameňom je Šťavica v rovnomennej osade na polceste medzi Hajnáčkou a Gemerským Jabloncom. Ďalší prameň v Štavici sa nachádza na polohe.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]