Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Extra Šťastné a Veselé

Opäť sa pomaličky chýli jeden rok ku koncu. Pre Hiking.sk to bol rok jednoznačne úspešný – a to najmä vďaka vám čitateľom, ako aj všetkým autorom a ďalším pomocníkom. Dovoľte preto, aby som v tomto vianočnom čase trochu zrekapituloval uplynulé obdobie a poďakoval všetkým za články, fotky v galérii, diskusie, pravidelné návštevy a priazeň.

Medzi najväčšie úspechy tohto roku jednoznačne považujem úspešné spustenie prvej a zatiaľ jedinej online turistickej mapy celého Slovenska. Podarilo sa nám to na základe ústretovosti českého vydavateľa máp SHOCart, z ktorého dielne pochádza podkladová vrstva. Neoceniteľné boli rady Mariána Lacenu a Martina Tomka, čo sú odborníci z geografického a kartografického fachu. Nemožno zabudnúť ani na Miša Bukvaia s jeho pomocou pri rozvoji Hikeplannera a teda aj siete turistických chodníkov na mape. Ivan Barka pridal pokrytie chodníkov v poľskej časti Tatier.

Tento projekt nás zároveň postavil aj pred rozhodnutie prevádzkovania vlastného serverového riešenia, keďže náš vtedajší poskytovateľ nám už nemohol poskytnúť dostatok potrebného výkonu. Bol to neľahký krok, ktorý nám však dal veľmi potrebnú flexibilitu, avšak doniesol so sebou aj veľkú dávku zodpovednosti a nákladov.

Mapu sa do ostrej prevádzky podarilo spustiť 2. júla. Na základe našej tlačovej správy, ktorú v skrátenej verzii prebrala tlačová agentúra SITA, vyšli články v mnohých slovenských a českých médiách. Medzi inými napríklad: SME (online + tlač.verzia), Hospodárske noviny (online), TREND (online + tlač.verzia), Žive.sk, ITnews.sk. Povestnou čerešničkou na tortu bolo Radio_FM, ktoré mapu rozoberalo v relácii click_fm. Záujem bol taký veľký, až náš server počas niekoľkých hodín nevedel vyhovieť všetkým požiadavkám.

Nie len mapou sme však boli živí a koncom júla Hiking oslávil svoje piate narodeniny. Oslavovali sme v príjemnom prostredí južných svahov Chopka v Nízkych Tatrách, kde sa zrodila idea turistického servera.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Podstatnou zmenou vo fungovaní Hikingu bolo aj zvýšenie periodicity publikácie nových článkov – prešli sme z troch za týždeň na päť – teda každý pracovný deň nový článok. V tomto smere by som chcel poďakovať všetkým autorom, vďaka ktorým sa nám to podarilo. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť najmä prínos Tomáša Trstenského, Bora Tomisa, Tona Zahradníka, Miša Bukvaia, Petra Straku, Ľuba Ondrejku a Mira Svíteka. Na znak vďaky sme im pripravili minulý víkend malé stretnutie na chate pod Kľačianskou Magurou, kde dostali aj vianočné darčeky, ktorých obsah sme pripravili v spolupráci s partnermi:
- Progress (Hiking.sk termo)
- CK Rokošport
- Everest foto
- Craft
- Northland Slovakia
- Vydavateľstvo Epocha

Za koordináciu našej virtuálnej celoslovenskej redakcie, ako aj za publicistické a spravodajské články, patrí veľká vďaka Soni Junasovej, ktorá sa stala historicky prvou šéfredaktorkou nášho internetového magazínu. Myslím, že po obsahovej stránke vedie Hiking správnym smerom.

Veľkým míľnikom bola v septembri výstava Športlínia, na ktorej sme sa po prvý krát zúčastnili ako vystavovatelia. V účasti na výstavách budeme v budúcom roku pokračovať – uvidíte nás na brnianskej S1, ako aj na Sport Prague. Na jeseň príde opäť banskobystrická Športlínia a neskôr aj Sport Life v Brne.

Do budúcnosti chystáme zmeny v Galérii, ktorú vynikajúco vedie po programátorskej aj ideovej línii Mišo Mikuláš. Za tento prínos sme mu rovnako pripravili vianočný balíček podobne ako autorom. Rovnako podstatnými zmenami prejde aj ovládanie rozšíreného Hikeplannera, fórum, ďalej budeme pracovať na vylepšovaní turistickej mapy a pripravujeme aj dve úplne nové služby. Takže určite je sa na čo tešiť a verím, že očakávania nesklameme.

Na záver by som rád ešte poďakoval všetkým našim partnerom a inzerentom, vďaka ktorým sa môžeme ďalej rozvíjať.

P.S. Šťastné a Veselé :-)


Najnovšie