Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Pútnické miesto Drieň
Pútnické miesto Drieň Zatvoriť

Prístrešok Pútnické miesto Drieň pri Vysokej

Medzi obcami Uhliská a Vysoká sa priamo na červenej značke Rudnej magistrály nachádza mohutný prístrešok vhodný ako úkryt pred zlým počasím alebo ako dobré miesto na noc. Pútnické miesto vybudovali ľudia z blízkej obce Vysoká, ku ktorému sa viaže legenda spojená s tureckými vpádmi (legenda je opísaná na fotke).

Poloha
Štiavnické vrchy: pútnické mesto Drieň západne od obce Vysoká
Nadmorská výška
700 m n. m.
GPS súradnice
šírka: 48.41398 ° SŠ
dĺžka: 18.77525 ° VD
» Mapa
Nocľah
8 - 10 osôb, nutná vlastná karimatka a spací vak
Prevádzka
trojsezónna (bez vykurovacieho telesa)
Voda
V blízkosti nie je žiadny prameň vody
Kontakt
Obecný úrad Vysoká
Vysoká 2
969 01 Banska Štiavnica
vysoka(zav)obecvysoka.sk
https://www.obecvysoka.sk
Dalšie info
pútnické miesto

Poloha a prístup

Objekt sa nachádza priamo na červenej značke Rudnej magistrály nad obcou Vysoká. Práve kvôli magistrále a absencii útulní v Štiavnických vrchoch má prístrešok strategický význam pre turistov putujúcich po diaľkovej trase medzi Zlatými Moravcami a horou Stolica.

Prístup

  • 1,3 km z obce Vysoká po červenej značke 0.20 h,
  • 2,1 km z obce Uhliská po červenej značke 0.30 h.

Objekt

Ide o mohutný drevený prístrešok s murovanou podlahou, ktorý je z jednej strany chránený stenou. Nevýhodou je, že ostatné steny sú voľné, takže pri vetre cez ne môžu dnu lietať kvapky vody. Prístrešok je však dostatočne mohutný, aby ochránil pred dažďom. Raz som sa tu skrýval pred silnou búrkou a do prostrednej časti prístreška sa voda nedostala. V altánku sa nachádza jedna lavica na sedenie, niekoľko svätých obrazov a tunajšia legenda. Okrem toho je v okolí prístreška mnoho lavíc na sedenie, ohnisko a krížová cesta. V lete tu občas bývajú sväté omše.

Voda

V blízkosti na nenachádza žiadny prameň vody. Vzhľadom na blízkosť susedných obcí nie je problém si od niekoho vodu vypýtať alebo kúpiť v potravinách.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Fotogaléria k článku

Najnovšie

Túra Stuhleck v tieni vrtúľ

Bratislavčanom, ale ani mnohým mimobratislavským ho netreba predstavovať. Aj tí, ktorí nemajú zlyžované jeho svahy, o ňom mnohokrát počuli. Stuhleck je totiž vďaka svojej blízkosti k …

Jitka Švarcová