Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Oblečenie Termo Progress Seamless

V dnešnej dobe je ponuka na trhu s outdoorovým vybavením už dosť široká a niekedy môže byť značný problém vybrať si konkrétny produkt, ktorý bude vyhovovať po všetkých stránkach. Vybrať si funkčné spodné prádlo môže byť ešte väčší problém, pretože v obchodoch nájdete veľmi širokú škálu. Od zimných cez letné, prvá či druhá vrstva, hrejivé, chladivé. V dnešnom teste napíšem niečo o tričku s krátkymi rukávmi českej firmy Progress, ktorý spadá do samostatnej kategórie „Seamless“.

Výrobca
Progress
Model
Seamless
Typ
termotričko s krátkym rukávom
Materiály
60% polyamid, 35% polypropylén, 5% elastan
Farebné kombinácie
čierno-šedá
Páči sa mi
strih, odvod potu, spracovanie, komfort nosenia, dizajn
Nepáči sa mi
nie je úplne bez švov, dosť páchne, cena
Infocena
42.82 €
Hodnotenie
Celkové hodnotenie (súčet bodov): 85 bodov
» vysvetlenie hodnotenia

V prvom rade, prečo seamless. Seamless po anglicky znamená bez švov a preto bol pre mňa v prvom momente tento názov trošku mätúci. Čakal som tričko, ktoré bude utkané v jednom kuse, aj keď som si to technicky nevedel dobre predstaviť. No a ono to ani celkom tak nebolo. Finta je v tom, že bez švov je akurát časť, ktorá obopína trup, a ku ktorej sú prišité rukávy a krátky golier. Výrobca uvádza, že keďže na tričku nie sú švy, nedochádza tak k nepríjemným odreninám, ktoré som napríklad ja pri iných tričkách nikdy nemal. Ale možno sú aj ľudia, ktorí fakt, že je tričko „bez švov“ privítajú s väčším nadšením ako ja.

Ak predošlé riadky vyzneli trošku kriticky, tak musím povedať, že tým som s kritikou aj skončil. Odtiaľto budem už len chváliť. Na moju nie veľmi kulturistickú postavu sadla veľkosť M/L veľmi dobre. Tričko je obtiahnuté, sedí všade, ako treba a dokonca má aj akýsi sťahovací efekt, čo znamená, že vás akosi drží pokope. Trošku voľnejšie mi boli akurát rukávy, ale to je skôr môj problém. Mal by som konečne začať chodiť do posilňovne. Ak sa rozhodnete pre kúpu, odporúčam pozrieť sa po menšej veľkosti, ako obvykle nosíte, pretože je až nezvykle elastické. Problém môže byť jedine pri modeli s dlhými rukávmi, pretože pri nich netuším, aké sú dlhé.

Materiál, ktorý je veľmi príjemný na dotyk, je zo 60% tvorený polyamidom, 35% podiel má polypropylén, ktorý je prevažne z vnútornej strany trička a stará sa o odvod potu. Zvyšných 5% je elastan, zodpovedný za pružnosť a elastickosť tkaniny. Celý materiál je ošetrený úpravou HealthGuard Hygiene Protection, ktorá by mala zaručovať ochranu proti plesniam a baktériám, a dokonca by mala zabrániť aj zápachu, čo sa jej až tak nedarí. Ale pravdu. Videli ste už syntetický materiál, ktorý by po dvoch - troch dňoch intenzívneho používania stále voňal?

Tričko sa vyrába len v čiernej farbe so šedými časťami na hrudi, chrbte a pod pazuchami, teda na miestach, kde sa ľudia zvyčajne najviac potia. Tieto časti nie sú odlíšené len farebne, ale aj použitým materiálom. Je tkaný inak ako zvyšok a mal by napomáhať lepšiemu transportu potu smerom od tela a naopak pri nízkej aktivite zadržujú špeciálne väzby tkaniny viac vzduchu a tým udržujú tepelný komfort. Spracovanie je perfektné. Žiadne trčiace nitky, nič sa nepáralo a výrobok na prvý dotyk pôsobí kvalitne. Okrem funkčnej stránky si myslím, že tričko aj dobre vyzerá a nebudete sa hanbiť ho po horách nosiť. Však aj vyzerať treba dobre.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Z mojich zatiaľ len zimných skúseností musím povedať, že si tričko svoju prácu odvádzalo tak, ako malo. Keď sa po túre niektorí ľudia sťažovali, že sú spotení a je im zima, ja už som bol dávno suchý. Predpoklad samozrejme je, aby aj ďalšie oblečené vrstvy podporovali transport vodnej pary smerom od tela. Predpokladám, že v lete, keď nie sme takí naobliekaní, bude funkčnosť tohto trička ešte lepšia.

Na záver ešte musím napísať, že tento kus oblečenia si Progress cení na 1290 Sk, čo nie je práve málo. Za túto cenu síce dostanete kvalitný, dobre sediaci a dobre funkčný kus spodného prádla, ale musíte si zvážiť, či ste ochotní priplatiť si za to, že budete mať tričko „bez švov“.

Fotogaléria k článku

Najnovšie