Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Reportáž Krátka správa o Sport Prague

V dňoch 20. - 23. 2. 2008 sa v pražských Letňanoch konal 32. ročník medzinárodného veľtrhu športových potrieb a módy pre voľný čas SPORT PRAGUE & SPORT FASHION. Výstavy sa Hiking.sk zúčastnil ako súčasť spoločenstva 1.outdoorová spolu so servermi SvetOutdooru.cz, Treking.cz, NaKole.cz a Hydromagazin.cz.

Výstava bola rozložená do troch pavilónov, teda skôr hál. Outdoor bol sústredený prevažne do jednej z nich, kde mu patrili tak tri štvrtiny. Zastúpenie českých výrobcov outdoorového oblečenia bol skromnejší. Márne by ste hľadali Warmpeace či Tilak, DirectAlpine mal zas iba presklenú vitrínu s figurínami – teda bez možnosti priameho kontaktu s novinkami. Stretnúť sme sa však mohli s novou kolekciou Pinguin, High Point, či HUMI. Z batôžkárov nechýbali zas BOLL či DOLDY. Zo slovenských firiem sa prezentoval Treksport a žilinský STG Elcon so značkami Kayland, či BUFF. Veľa bolo vystavovateľov z ďalekej Ázie, tí však na outdoor zameraného návštevníka príliš svojou ponukou neoslovili.

Vystavovatelia mali pripravených noviniek pomerne dosť. Český DOLDY predstavil veľmi zaujímavý technický batoh Alpinist s množstvom funkčných vychytávok. Petzl má novú helmu, brzdu pre istenie, či vysokovýkonnú LED čelovku najmä pre orientačný beh. Karrimor predstavil malé batôžky s dobre odvetrávacím systémom Airspace. MSR predviedlo nový vysokoúčinný plynový varič s integrovanou nádobou pre efektívnejšie zohrievanie. Zaujímavosťou bolo, že SAMSONITE predstavil kompletnú kolekciu pre outdoor. V stánku českej firmy Alpisport nás zaujali teleskopické paličky Fizan Compact s hmotnosťou iba 158g na paličku – určite potešia naháňačov gramov. Komplexný zoznam noviniek nájdete na stránkach Světa Outdooru.

Prezentoval sa taktiež trend tohto roka – ekologicky zameraná výroba outdoorových odevov. Ide najmä o využívanie prírodných vlákien a vlákien z recyklovaného materiálu. Tento trend mal svoje zastúpenie v stánku kamenného aj internetového obchodu Hanibal, či v Sympatexe.

Návštevníkov bolo počas pracovných dní – streda až piatok – pomenej. Prichádzali najmä odborní návštevníci na dohodnuté stretnutia. To sa mierne zmenilo v sobotu, najmä v doobedňajších hodinách. Neskôr však pomerne dobré počasie outdoorákov vytiahlo skôr do prírody ako do Letňan.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Celkovo máme z výstavy zmiešané pocity, pamätáme si oveľa lepšie ročníky. Kto býva v Prahe a prišiel sa pozrieť, sklamaný byť nemusel. Merať sem však cestu až zo Slovenska by bolo pre bežného návštevníka skôr stratou.

Ďalšie články o Šport Prague:
- NaKole.cz
- Svět Outdooru
- Hydro magazin

Fotogaléria k článku

Najnovšie