Cyklozraz Malá Fatra 2015 organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra v termíne 15. – 17. mája 2015. Cyklisti môžu počas neho spoznať jedinečné zákutia Malej Fatry a Kysúc. Ide o nesúťažný MTB maratón, nadväzujúci na tradíciu prvého ročníka v roku 2014.

Pre drsných bikerov i rodiny s deťmi

Hlavné stanovisko cyklozrazu bude opäť v Autokempingu Belá-Nižné Kamence. Štart je stanovený na sobotu 16. mája 2015. Pre účastníkov sú pripravené tri trate a tri občerstvovacie stanice. K dlhej a krátkej trati z minulého roka pribudla tento rok tretia. Viac o novinke hovorí jeden z aktívnych organizátorov, Ing. Peter Chrapčiak: „Jedna pikoška - pripravili sme aj jednu naozaj „drsnú“ trať a návštevník podujatia, ktorý má „trochu“ najazdené sa môže otestovať, či ju zvládne.“ Dĺžka „drsnej“ trate je 97 km a stúpanie predstavuje celkom 2301 m.

Trate sú vybrané starostlivo i s dôrazom na spoznávanie atraktivít regiónu na dvoch kolesách. Na bicykli tak účastníci spoznajú jedinečnú Bystrickú cyklomagistrálu, ktorá spája Krásno nad Kysucou s Novou Bystricou mimoúrovňovou asfaltovou cyklotrasou s minimálnym sklonom naozaj pre každého. Jedinečný Slovenský orloj v Starej Bystrici, Múzeum Kysuckej dediny či zaujímavé prírodovedné múzeum s mamuťou samicou v životnej veľkosti pri tejto cyklotrase zabezpečujú celodenný program i pre rodinu. Dve z tratí cyklozrazu prechádzajú rodiskom legendárneho Juraja Jánošíka, kde má známy zbojník pamätnú tabuľu na mieste, kde stál jeho rodný dom. No a najkratšia trasa prechádza cez Poľany – miesto, kde sa natáčal film Juraj Jánošík – pravdivá história.

V nedeľu 17. mája 2015 sa v spolupráci s občianskym združením chystá populárna Detská tour Petra Sagana. Víziou tour je vzbudiť záujem o cyklistiku najmä u detí od 3 do 16 rokov. Preto je Cyklozraz Malá Fatra 2015 ideálym podujatím aj pre rodiny s deťmi. Každý člen rodiny si môže preveriť svoje cyklistické zručnosti a v nedeľu spoločne stráviť krásny deň v sedle bicykla.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Podujatie Cyklozraz Malá Fatra 2015 je zároveň otvorením letnej turistickej sezóny. Účastníci sa tak môžu tešiť aj na sprievodné podujatia pre deti a dospelých. Najmenší si budú môcť vybrať z pestrých aktivít, ako napr. maľovanie na tvár, skákací hrad, jazda na koníkoch, diskotéka atď. V sobotu po dojazde je pripravený celovečerný program s tombolou o skvelé ceny, vystúpením kapiel Balkansambel a Arzén, zavŕšený ako inak – Terchovskou muzikou v podaní Ľudovej hudby spod Rozsutca.

Účasť na Cyklozraze Malá Fatra 2015 rozhodne nabudí každého cyklistu, aby krásy Malej Fatry obdivoval na dvoch kolesách aj počas letnej dovolenky. Z bohatej siete cyklotrás nebude problém si vybrať „svoju“. Každý určite ocení aj praktického pomocníka – cykloaplikáciu pre smartfóny, ktorá je zadarmo na stiahnutie. Zahŕňa najlepšie cyklotrasy v regióne a využíva GPS na monitorovanie prejdenej trasy v mape samotnej aplikácie.

Všetky dôležité informácie o Cyklozraze Malá Fatra 2015, popis trate, pravidlá pre účastníkov, program a tiež informácie o ubytovacích možnostiach, nájdete na stránke www.regionmalafatra.sk.