Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Havrania skala nad Kostolcom

Diskusná téma K článku: Havrania skala nad Kostolcom

Súľovské vrchy nie sú len veľmi populárny okruh skalami na Súľovský hrad. So synčekom Maťkom sme sa vybrali na neznačenú vyhliadku Havrania skala nad Kostolcom. Pripravte sa na strmší výstup, no výhľady aj vrcholová skala sú pekné a obzreli sme si ďalšie zaujímavé skaly v okolí. Hoci je chodník mimo značiek, pohybujeme sa v 2. stupni ochrany, kde to je povolené.

Martin knor

Pred casom som bol na Havranej skale od severu hrebienkom, a jeho pokracovanim som z nej schadzal na cestu do Vrchteplej. Bol tam prijemny a celkom dobre vychodeny chodnik.

Sona

Ja som najprv videla fotku v mape a aj pristup vyzeral jednoduchy, tak podla toho.

Matobee

Soňa dobre ste sa potúlali divočinkou mimo trás. Zaujalo ma to, pretože som sa tu motal cez víkend. Priznám sa, že Havraniu skalu som si takmer nevšimol. Pretože ma viac lákali pohľady na opačnú stranu na Okrúhle, Ostrenec, Bosmany a Maníny, ale podľa fotiek vidím, že sa oplatí zájsť aj na vami navštívený vrchol. Skvelý výhľad na Maníny aj do inej, okolitej krajiny. Paráda.

Maťko to super zvládol aj napriek nástrahám. Motorkárov nemusíme obaja. Najmä keď ich stretávam vo vyššom stupni ochrany, dokázal by som ubližovať.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum