Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Priehrada Dolný Jelenec

Diskusná téma K fotke: Priehrada Dolný Jelenec

Priehrada Dolný Jelenec je vybudovaná ako dosková členená priehrada typu Ambursen. Má maximálnu výšku 11,65 m s výškou vzdutia 5,8 m a šírkou v korune 73,85 m. Akumulačná nádrž na potoku Jelenec plní tiež funkciu vyrovnávacej nádrže. Zachytáva vodu nielen Jeleneckého potoka, ale aj časť prietokov Starohorského potoka.Nad priehradou je druhá malá vodná elektráreň z kaskády vodných diel na Starohorskom a Jeleneckom potoku .

Zilla

za málo, je tu krána príroda a technické zaujímavosti...treba písť.

Mato_d

Po tychto miestach sa tuzim pomotat uz strasne dlho, podobne ako v okoli Harmanca. Dik za sprostredkovanie ;)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma