Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Dedinka v údolí

Diskusná téma K fotke: Dedinka v údolí

Prvý krát sa pôvodne banícka osada písomne spomína v záznamoch z r. 1279 ako Villa Svine. V 17.-18. stor. mala štatút mestečka, čo súviselo s banskou činnosťou (ťažila sa tu meď a striebro). Začiatkom 19. stor. Ján Kossuch založil v časti Maša železiareň a v r. 1836 rodina Kuchynkovcov v osade Katarínska Huta skláreň, ktorá funguje dodnes. V r. 2008 sa obec opäť dostala do povedomia vďaka archeologickému nálezu z čias kyjatickej kultúry... Kto uhádne, ktorá obec to je? =)

Bulat

Jupííí, to je moja prva vyhra !!!!! O cenu sa samozrejme prihlasim :) V Revúcich ??? :D

Zuza

Bingo, Igor, vyhrávaš z koláča dieru =D

Zuza

no aká? keď nenapíšeš, tak neverím =)

Zuza

nie nie, tesne vedľa =) v Lovinobani bola Magnezitka, nie železiareň a skláreň =)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma