Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Pominovecké premeny (Kolobeh 2009)

Diskusná téma K fotke: Pominovecké premeny (Kolobeh 2009)

Románsky kostol sv. Jána Krstiteľa je jediným zachovaným pozostatkom obce Pominovec, ktorú podľa povesti zničila povodeň. Opustený stojí uprostred polí, takže náhodní okoloidúci si ho častokrát ani nevšimnú. Kostolík patrí medzi najstaršie sakrálne stavby románskej architektúry, keďže jeho pôvod sa datuje k 12. storočiu. Z tejto dlhej etapy prinášam môj pohľad na premeny tohto úžasného miesta v priebehu roka. Za ten čas kostolík dostal novú fasádu a strechu, zo starej hrušky zostal len peň a ročné obdobia si v tradičnom čase odovzdali štafetu... Pre lepší celkový vizuál nie je veľkým problémom o pár dní vybehnúť a zrobiť jarnú version bez lešenia (aj keď to pole vľavo ešte teraz veľmi nehýri zeleňou), ale z pohľadu premeny za jeden rok tam má svoj význam :-))

Klf

skvele!!! sam chystame nejaku podobnu seriu, ale musim ju najprv najst a nafotit :)

Vorec

@Honza ono to vlastne nebolo ani nejak plánovite koncipované ako séria. Len som tak pozeral archív z tejto lokality, rôzne časy, iné nasvietenie, uhly, pohľady a spoločným menovateľom všetkých štyroch období bol práve tento uhol záberu. Vybral by som aj iné pohľady, ale tam už by nebola celá sérka, iba čiastočne. A keďže najviac mám z leta a jari (čo súvisí s cajgel túrami) tak aj s jeseňou bol dôsť problém, tiež mi tam chýbajú listy/resp. farby babieho leta (to bolo ale zas veľmi krátke)

Jnezky

Pekná "štvorka". Viem, že je to tvoje obľúbené miesto na rozne foto experimenty a tuším bolo z čoho vyberať.
A taká pekná jesenná, zvyšky lístia na stromoch, presvietená snkom ... do štvorky nebola?

Vorec

THX
@mangalino veď preto som to nedával ako pano však áno, lebo som to tiež komusi kritizoval :-)) tak som to narval do tohto malého obrázku :)

Tondop

Veľmi dobrý nápad a ešte lepšie prevedenie.

Mangalino1980

moc mi tu nevoňajú tie panorámy poskladané z viacerých fotiek, ale musím povedať, že v takomto prevedení s tým súhlasím, veľmi pekné

Janica

...teda perfektne vystihnute,a este lepsi napad.

Vladvlad

Davam sto bodov a znamku 1 s * :)))
Velmi pekne.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma