Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Závidím krkavcom

Brk

niektoré aj mechcené efekty na fotke zbadáš až v PC...najlepšie je ich vyhlásiť za autorský zámer :)))

Brk

:)...vďaka za pripomienky...s tým fotením je to tak - čo to znamená "zle nastavený polarizák" ? Keď niekto nastaví pri vodopáde clonu napr. 32 a čas 2 sec...vznikne neprirodzená fotka. Rovnako pri čase 1/1500...Ľudské oko nevidí tú vodu ani "mázlu" ako mlieko, ani zastavenú s každou kvapôčkou oddelenou. Tu tiež vzhľadom na takmer vodorovmé svetlo pri zapadajúcom slnku a natočenie polarizáku vzniklo rozloženie svetla ináč, ako to vidí ľudské oko. Ide o to, čo chceme nastaveniami pri fotení dosiahnuť. Či chceme dosiahnuť vernú reprodukciu, alebo fotku trochu "okoreniť" :) Je to dobre, alebo zle :)) ?

Chmura1

tak tak, súhlas s Lacom, šak aj mne sa to stáva, hlavne keď nie čas sa hrať s foťákom, ale pekná fotka

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma