Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Cestou do Perneku

Diskusná téma K fotke: Cestou do Perneku

Sú fotky, ku ktorým sa ťažko píše komentár. Tak je to aj s touto :) Väčšine ľudí, ktorí si túto fotku pozrú a nepoznajú aké-také súvislosti tohto okolia a napr. železničnej dopravy, asi veľa nepovie. Veľká zhoda mnou neovplyvniteľných náhod zapríčinila, že som dnes našiel a prešiel novú trasu mimo hlavnej cesty z Lozorna do Perneku, na tejto trase zbadal túto danieliu zver, a tá bola tak vhodne postavená, že za ňou na pozadí bol kostol v obci Pernek. Ale to nebolo ešte nič. Do tohto záberu ešte "napochodoval" neviem akým spôsobom a prečo, osobný vlak :) Na tejto železničnej trati (Zohor-Plavecký Mikuláš) bola osobná preprava zastavená v roku 2003. Žeby sa časy predsa len menili k lepšiemu? :) Ak niekto vie dôvod prejazdu tohto vlaku smer Zohor, rád by som sa dozvedel nejaké doplňujúce informácie. Svetelné podmienky boli veľmi zlé.

Adina

Od 29.4. bude na trati Zohor- Plavecke Podhradie premavat cez vikendy cyklovlak.

Vladimir Popluhar

Pripomenulo mi to jazdu lokálkou v týchto lokalitách v 70-tych a 80-tych rokoch. Som rád, že som sa na pár tých jazdách zúčastnil. Pamatám, že ešte v tých lokálkach kúrili drevom v kachliach :-)))

Krivan2494

Podľa mňa to je rozhodne zaujímavý záber, a to už aj z náhľadu. Vedel som, že tam osobné vlaky nechodia, a tak som hneď spozornel, o čo ide. Pocitovo je to pre mňa veľmi fajn fotka.

Tidoj

Zhodou rôznych okolností sa Pernek stal mojou obľúbenou dedinkou a tento záber je teda naozaj netradičný záber Perneka. Vlak na ňom zaujal aj mňa - kým som si neprečítal Kamilino vysvetlenie, tak som sa nádejal, že by sa obnovila vlaková doprava, lebo by som rád zažil cestu vlakom popod Malé Karpaty. Aspoň do Plaveckého Podhradia.

Vladvlad

Ďakujem za pozretie a kamile osobitne za info, ktoré som nevedel. Zaujímavé.
Mňa tento záber dostal, takže ja sa z neho veľmi teším :)

Meky

Teda,vošlo Ti toho do objektívu ozaj dosť.Skutočne netradičné foto,ale páči sa.

Kamila

Pardon-merací vlak geometrickej polohy koľaje.

Kamila

Je to merací vlak goemetrickej polohy koľaje. Podľa mňa dôvodom môže byť to, že na uvedenej trati jazdia nákladné vlaky súkromných prepravcov.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Paulovič pali76ZM k fotke: z Veľkej lúky Nooo tak celkom sme vystihli pekný deň. Výhľady boli parádne. Fotené to je nie priamo z vrcholu Veľkej lúky ale som si trochu zišiel nižšie. Odtiaľ sa mi to zda …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Studnička Krásne miestečko a rovnako aj Blajzoch. Bol som v tejto dolinke dva mesiace pred vami a tiež som sa tu zastavil a osviežil. :-)

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Lávka Okolo som už pár krát šiel, ale na ostrovček som akosi nikdy nemal čas zájsť. Snáď pri najbližšej príležitosti to napravím.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Zrkadlenie Perfektná tá oparo-hmlička Danka. Musela to byť skvelá chvíľa. Bol som tu pred 2 mesiacmi alebo bolo letne, azúrovo. :-)

nová téma