Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Kóta 519

Diskusná téma K fotke: Kóta 519

Ešte nedávno bol tento kopec schovaný v krásnom bukovom lese. Teraz sa nám kóta 519, okolo ktorej je zákruta lesnej cesty a ktorá je už vo VVP Turecký vrch, kúsok od zelenej značky a Prepadlého predstavuje takto.

Vladvlad

tidoj: dobré pomenovanie, páči sa mi :)
Treba zavolať nejakému plukovníkovi do VPP, potom niekam na kataster alebo kartografický ústav, či kde sa pomenovávajú nové lokality a nahlásiť im naše rozhodnutie :)))

Tidoj

Tak ak je to už takto "na spadnutie", je načase vymyslieť kopcu nejaký nový pekný názov. Napríklad Somárik. (To bol len taký pokus.) Kóta 519 je predsa len meno skôr pre ďalšie dieťa B. Kollára.

Vladvlad

Som rád, že som prispel novými informáciami.
Ako som písal, som zvedavý kedy to bude sprístupnené (vraj tento rok).
Na bicykel sú to fajn trasy, pokiaľ sa ide len tými krajnými asfaltkami, nemal by byť problém. Jazdí a chodí tade veľa cyklistov a ako píšeš, v zime asi aj veľa bežkárov. Tak teším sa teda na to zoficiálnenie.

Vladimir50

Vlado - ďakujem za info o plánovanom otvorení ciest vo VVP Turecký vrch. Súhlasím, treba to sledovať, teda či to naozaj urobia a ktoré cesty otvoria a môžeme sa potom tešiť na zaujímavé trasy.
Inak po tejto ceste som už išiel, poza Somára z Troch kamenných kopcov asi dvakrát na bežkách ešte keď tam bol aj les a je to pekná trasa. A keď to bude aj oficiálne dovolené, predsa len sa bude človek cítiť bezpečnejšie.

Vladvlad

Zaujímavý pohľad, takto som to ešte nevidel-s pekne zachytenou asfaltkou.
Som zvedavý, či bude sprístupnená aj táto asfaltka, ako bolo sľubované: zahorie.sme.sk/…/kraj-chce-vy… len kedy to bude.
Celkovo tie asfaltové trasy cez Turecký vrch sú zaujímavé a dajú sa po nich pekne kombinovať trasy :)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Janabilesova k fotke: Lúčnaté Javorníky Toto je pekná časť hrebeňa Javorníkov, škoda toho vyrúbaného Chotárneho kopca... Budem zvedavá, či sa na ňom aj niečo vysadí a či niekedy opäť zazelená. Samotná …

nová téma

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma