Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Plešivská paleta farieb III.

Diskusná téma K fotke: Plešivská paleta farieb III.

Záverečná fotka trilógie predstavuje miesto, ktoré ma zaujalo s celej prechádzky najviac. Rozľahlá pokosená krasová priehlbeň pod Červeným kopcom zo závrtmi rôznych veľkostí bola typickou ukážkou krasovej krajiny. Okolité stromy na vrchole svojej farebnosti a neuveriteľné ticho boli balzamom na dušu človeka. Sem sa určite ešte vrátim.

MatusM

podľa mňa je to farebne výborne vyvážená fotka.. až na tie vrchné konáre stromu.. čo už

Tono

Daulagiri, posli email s adresou, kde Ti mozem poslat jeden kruhovy prech. filter 0.25 ND BW, ktory nepouzivam. V minulosti som pouzival prech. filter kruhovy HOYA a BW, ktore mali velmi jemny prechodt, tzv. soft. V sucastnosti pouzivam este kruhovy prechodovy ND 0,45 od BW tiez z jemnym prechodom. Inak uz len LEE

Daulagiri

No takže:
Áno je to kruhový filter pol na pol. Často bojujem pri ňom s tým že mi okrem oblohy stmaví aj iné objekty ktoré do nej zasahujú (tuná strom), ale to už je tak. Zvyknem ho aj natáčať ak mám horizont šikmo, ale zas nie je to všeliek. Ako amatér som pri kúpe cez net nemal odkiaľ zistiť všetky chyby tohto systému, proste kruhový mi prišiel praktickejší.
Ad obloha: na originál fotke nie je taká modrá, trochu som ju "vytiahol" softvérovo aby lepšie vyznely kontrasty farieb. V tej chvíli sa mi to tak páčilo, no teraz s odstupom pár dní musím povedať že som to trochu prepásol jednoducho také bolo moje videnie v danom okamihu.
Už nejaký čas si hovorím že musím pridávať menej fotiek, ale kvalitnejších (t.j. viac rozmýšľať pri fotení a následnom upravovaní). Vaše názory ma len utvrdzujú v správnosti tejto myšlienky, dík za ne.
A tiež nemám rád čierne oblohy :-)

Suco

Prechoďáky svojou podstatou sú neodmysliteľnou súčasťou výbavy krajinkárskeho fotografa... ale tieto polkové závitové nie sú také dobre použiteľné oproti doštičkovým filtrom typu Lee, Hitech, Cokin a podobne, kde si človek filter pekne posunie podľa toho kde na fotografii sa nachádza horizont...

Jnezky

Na oblohe je to fajn, no vrcholky stromu to príliš ztmavilo.

Tono

Zavitový prechodak Tifen je tusim (s takmer s istotou) pol na pol :(

Merhorn

Objavuje sa tu kopec fotiek kde ludia polarizakom spravia oblohu az do cierna, to je podla mna zle, toto je aspon pre mna osobne pekne

Merhorn

Priklanam sa ku kubovi, tiez sa mi ten efekt prechodaku paci.

Suco

P.S: to máš asi závitový prechoďák pol na pol čo?

Suco

Ja ten vplyv prechoďáku vnímam práve pozitívne ;)

Lubo

Pekna kompo, skoda toho prilis viditelneho pouzitia prechodoveho filtra... u mna za 4b :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Paulovič pali76ZM k fotke: z Veľkej lúky Nooo tak celkom sme vystihli pekný deň. Výhľady boli parádne. Fotené to je nie priamo z vrcholu Veľkej lúky ale som si trochu zišiel nižšie. Odtiaľ sa mi to zda …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Studnička Krásne miestečko a rovnako aj Blajzoch. Bol som v tejto dolinke dva mesiace pred vami a tiež som sa tu zastavil a osviežil. :-)

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Lávka Okolo som už pár krát šiel, ale na ostrovček som akosi nikdy nemal čas zájsť. Snáď pri najbližšej príležitosti to napravím.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Zrkadlenie Perfektná tá oparo-hmlička Danka. Musela to byť skvelá chvíľa. Bol som tu pred 2 mesiacmi alebo bolo letne, azúrovo. :-)

nová téma