Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Z Troch stodôlok

Diskusná téma K fotke: Z Troch stodôlok

Tri stodôlky ma prekvapili. V Malých Karpatoch síce všade trčia nejaké skaly zo zeme, ale tieto skalné útvary sú ako veže. Predpoznanie mi opäť zabezpečila tunajšia galéria (fotky adiny a vladvlada), ale čo v skutočnosti sú tie Tri stodôlky som zistil až na mieste. A tuším ich je viac ako tri. Musím sa sem prísť pozrieť na jar. Zdá sa mi takmer nemožné, aby tento priestor pod Vysokou nebol osídlený aspoň v neolite, ale nič o tom neviem a veľmi by ma zaujímalo, ako to tu celé vyzeralo, keď tu nebol iba les-príroda, ako ho poznáme my, ale les-sídlisko. V pozadí je Vápenná v hmle a napravo trčí Horný vrch. (súradnice som sa snažil zistiť podľa satelitnej mapy)

Vladvlad

Na Rohožníckom potoku som tiež nedávno sledoval, čo tam ten bobor dokázal spraviť. Veľká hrádza, plno popadaných stromov. V minulosti boli kúsok vyššie, tesne pri asfaltke, ale odtiaľ ich vytlačili, keďže stromy tam padali na cestu a bránili "v doprave".

Pekné foto Vladimír. Keď je pekné počasie, radosť chodiť po lese :)

Tidoj

Môj pôvodný plán bol vidieť aj Zámok a Bučkovú, ale už z tých stodôlok som bol spotený jak kôň v lete a plánoval som sa ešte štverať na Vysokú, tak som obom kopčekom iba zamával z cesty. Ale určite sa tam chystám. V takomto počasí - ani jeseň, ani zima, ani jar - ma to moc nebaví, tak snáď cez jarné prázdniny.

Tidoj

V podstate je všade pekne. Aj v obyčajnom preľudnenom lesoparku v okolí Železnej studničky by sa našli miesta.
V MK ma (teda zatiaľ) najviac očarovali Skalnatá, Slopy, žlté TZT z Perneka do sedla Javorina a z VN Buková údolím Hrudiek do Plaveckého Petra. A všetko v okolí BpB a Košarísk.
A cestou na tieto skaly ma prekvapilo, že na Rohožníckom potoku, priamo pod kameňolomom(?) pri ceste ktorou iba na Štefana prešli 3 autá za cca 15min. (za označovníkom Baďura-horáreň) žijú bobry.

Vladimir50

Tri stodôlky sú určite pekné miesto, hodné návštevy.
Tohto roku sme tam boli dvakrát, partia z nášho klubu, ktorá sa tam vybrala 22. októbra mala šťastie na počasie. Pár pekných fotiek z tejto lokality nájdete tu:
picasaweb.google.com/…/NaTriS…

Adina

:-) je to ozaj krasne miesto, ale MK su vo vseobecnosti zaujimave, je kde chodit, co obdivovat...aj ja sa tu planujem vratit :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Mara od skanzenu Havránok Hmm, v tom archeoskanzene sme boli kedysi na výlete zo Základnej školy, ale už si s toho na nič konkrétne nespomínam. Musím sem niekedy zasa zájsť.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok