Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Malá Stožka

Triestina

:)... no ďalšia trinásta komnata. Počasie nám veru vyšlo parádne...

Daulagiri

No tak už je tu pohľad aj s tejto trinástej komnaty.
Mne známi výhľad, akurát v lepšom počasí než som mal ja :-)

Stefan.n

Nádherný záber,rovnako krásne zábery sú aj z Veľkej Stožky-Skalnej brány a nekazia to ani"rúbaniská".

Triestina

:) Na Stožku chodník nevedie...Ale ak poznáš cestu, tak ten prapôvodný určite nájdeš...Miestami pripomína prekážkovú dráhu, ale o to je to zaujímavejšie a krajšie...

Stefan.n

.. a ozaj akýže to tam do CHKO Stožky vedie chodník?V minulosti keď ešte existoval Tajch na Stožke viedol od neho chodník na vrchol Malej Stožky odkiaľ je naozaj krásny pohľad na NT aj časť VT.Mám odtiaľ plno čb záberov.Teraz po vzniku NP je ten výhľad riskantný?

Triestina

Ktosi sem raz napísal vetu: "Akoby tie naše lesy mali lepru." Ale na samotnej Malej Stožke bolo prekrásne...

Stefan.n

To že NT vyzerajú ako krajina s veľkými rúbaniskami nie je len zásluhou ťažby dreva. Rovnako ako VT tak aj NT postihujú víchrice a katastrofy ako naposled v r.2004. Tak vyzerá Čertovica,aj svahy Veľkej Vápenice(kde bude stretnutie HIKING) a následné požiare dielo skazy dokončia. Vo VT úspešne prebieha revitalizácia a NT sú len v ich tieni. A Hronec je jedným zo zdrojov pitnej vody o jeho znečistení nemôže byť pochýb

Caroig

Pod tím největším rubaniskem jsem loni procházel, byl to žalostný pohled. A korytem Hronca se valila tmavě hnědá voda z dalších rubanisk pod sedlem Burda.

Alexander

Už by sme to mohli premenovať na NLP (národné lunaparky)...

Lukáš Lenon

To,že se díváme na NP, je už detail.. :-( Naše země prostě pořád budou divoký východ...

Tono

tusim je Slovensko "malou krajinou s velkymi rubaniskami" :(

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma