Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Na konci Malých Karpát

Diskusná téma K fotke: Na konci Malých Karpát

Posledný, tj najsevernejší kopec pohoria - Salašky (588m n.m.) neposkytuje zo svojho vrcholu žiadne výhľady. To mu ale neuberá na jeho výnimočnosti. Vedie sem neoficiálna modrá značka (nepochopím prečo tu miestny klub nevyznačí oficiálnu trasu). O "niekoľko" hodín neskôr som stál aj na najjužnejšom kopci pohoria, Devínskej Kobyle, počas prejazdu, Bzince-Devín :)

Vladvlad

Vďaka za ohlas.
Osobne rakúske kopce nepovažujem za súčasť Malých Karpát, takže pre mňa by to nemalo žiadny význam. Plus z Devína do Devínskej, cez cyklomost, späť do Hainburgu a vyštverať sa na nejaký z nich, by bolo dokopy cez 200km a to je už trochu dosť :) a ešte k tomu ma to v tom Rakúsku vôbec neláka.
V podobe ako som to išiel ja mapy.hiking.sk/?trasa=HPcwc to asi aj stačilo :)
Ale do buúcnosti, mám nad čím premýšľať, vďaka za tip :)

Bulat

dať to medzi tymito dvomi bodmi na bajku- to znie ako dobrá výzva :-)

Bulat

tiež ma napadlo, že tie najjužnejšie kopce MK su vo východnej marke ... :-)

Bazajac

Zaujímavý údaj, Určie sa tam prídem pozrieť. Keď už hovoríme o konci MK, tak za začiatok možno skôr považovať Königswarte 344 m.n.m. v Rakúsku. Vzdušná vzdialenosť 91.11 Km. Ešte kúsok južnejšie je kóta 302 m.n.m. Spitzenberg. Vydialenosť medzi Bzincami a Edelstalom je po ceste 124 Km.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Pod Skríželným Veru bolo to neplánované a také sú naj. Hehe. Aj si ja ho zapamätám aj skrz medvedieho incidentu čo sa v ten deň stal a o týždeň zas tu neďaleko, kde sme sa str …

+ 1 ďalší príspevok