Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Kaštieľ Humenné

Diskusná téma K fotke: Kaštieľ Humenné

Renesančný kaštieľ je určite dominantou mesta Humenné. Nachádza sa v centre mesta, neďaleko Múzea ľudovej architektúry. Vznikol na prelome 16. a 17. storočia a spája sa s osudom rodiny Drugethovcov, ktorí vytvorili v tejto lokalite sídlo veľkého feudálneho panstva. Monumentálny štvorkrídlový kaštieľ s nárožnými vežami vybudovali v renesancii prestavbou starého vodného hradu. Vzhľad objektu výrazne ovplyvnila baroková prestavba a neskorobarokové úpravy sa prejavili najmä v interiéroch. V 19. storočí vybudovali okolo kaštieľa park. Po požiari v roku 1946 areál postupne obnovili a v súčasnosti, od roku 1969 sú v kaštieli historické a vlastivedné zbierky Vihorlatského múzea. (zdroj: www.muzeum.sk)

Bruma

no jo, ale skus ubrat intenzitu, nemusi to tak bit do oci, ono sa to da zjemniť. ;)

Nsvetozarov

Tým digitálnym prechodovým filtrom som sa snažil eliminovať prepal. Neviem, čo je lepšie, či prepal, alebo stmavená obloha.

Bruma

fotil by som to z dalsia aby som mohol potom vyrovnat kaštiel a vyhnul sa tak zleho orezania a nemuselo by to byt tak na tesno po krajoch ;)

Bruma

na tu oblohu použivaš sw prechodak? Je az moc brutal a vidno to

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok