Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Ranný Gerlach

Diskusná téma K fotke: Ranný Gerlach

Ranný pohľad na juhovýchodnú rázsochu Gerlachovského štítu (Kvetnicová veža a Kotlový štít). Záber vznikol počas nástupu na Gerlach o 7.10 poniže Velickej poľany. Softvérovo upravená len obloha so zachovaním autentického červeného ožiareniach štítov.

Funttomas - autor

Daulagiri:
áno, bol skutočne do červena osvetlený. Mám aj o 3 minúty neskorší pohľad v žltom osvetlení, ale keďže je to totožný pohľad, nebudem ho pridávať do galérky. Úkaz sa radí medzi fotometeory – súmrakové javy. Farebné ožiarenie vrcholov hôr vzniká pri osvetlení Slnkom pod uhlom 4 stupne pod obzorom. Od purpurovej cez červenú, oranžovú až po žltú farbu, lebo je dopadajúce slnečné svetlo v atmosfére zbavené modrej časti spektra.
V inkriminovaný deň bol úplne čistý vzduch, vynikajúca dohľadnosť s jemnou inverznou oblačnosťou a ešte krajšie výhľady z najvyššieho bodu SR. Veru ideálny deň pre VHT.

Ransford:
tak tomu sa povie originálny argument. Bez námietky beriem tvoje hodnotenie.

Ransford

Mavas super foto, ale pri tejto ma po 5 sek bolia oci...

Daulagiri

To bol fakt taký červený, až sa mi to nechce veriť. Veľmi pekné foto, musel to byť krásny deň keď sa takto krásne začinal.
Inak čakal som kedy pridáš ďalšie foto s tejto túry ako si to avizoval pri prvej.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Paulovič pali76ZM k fotke: z Veľkej lúky Nooo tak celkom sme vystihli pekný deň. Výhľady boli parádne. Fotené to je nie priamo z vrcholu Veľkej lúky ale som si trochu zišiel nižšie. Odtiaľ sa mi to zda …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Studnička Krásne miestečko a rovnako aj Blajzoch. Bol som v tejto dolinke dva mesiace pred vami a tiež som sa tu zastavil a osviežil. :-)

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Lávka Okolo som už pár krát šiel, ale na ostrovček som akosi nikdy nemal čas zájsť. Snáď pri najbližšej príležitosti to napravím.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Zrkadlenie Perfektná tá oparo-hmlička Danka. Musela to byť skvelá chvíľa. Bol som tu pred 2 mesiacmi alebo bolo letne, azúrovo. :-)

nová téma