Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Homôľka

Pencurák

niečo mi tu nesedí...Homôlka nad Jelšavou nemôže byť v Oravskej Magure,vloudila se chybička...

PJano

Staré známe príslovie hovorí: všetkého veľa škodí. Na tomto zábere je evidentné, že autor buď použil neadekvátny filter alebo prehnal následné farebné operácie pri úprave v počítači. Takéto extrémne farby sú v reálnej prírode nereálne. Bolo by férové na túto skutočnosť upozorniť v opise/komentári k záberu. Inak želaný efekt nesmie byť v takom príkrom rozpore s realitou, pretože vlastne vedie alebo vychováva k veľmi skreslenému pohľadu (a tým aj k očakávaniam, ktoré je ťažko možné bežne napĺňať). Áno, očarenie neprebernými možnosťami, ktoré poskytuje digitálna fotografia a grafické programy, môže byť veľké. Ale treba sa s ním čím skôr popasovať, vysporiadať a využívať farebné korekcie veľmi citlivo, triezvo.

Bruma

Ano tu bolo v tento den takto krasne :)

Majo105

Fotka je určite zo 17.11.2012? V tento deň sme boli na túre na Ľubietovskom Vepri, ale oblohu sme mali zatiahnutú, absolútne nefotogenickú. To naozaj bolo na Orave takto krásne? :)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok