Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Na lazoch

Vladimir50

Nuž to sú lazy pod Poľanou - človek a príroda v symbióze. Pekná jeseň pomôže aj k pekným fotkám, treba len nájsť to správne miesto. A k tomu Bykovu... spomínam si, že som na ňom bol v roku 1971 - prvý a posledný raz. Bol vo svojom okolí známy nádhernými kruhovými rozhľadmi, nikdy naň však neviedla turistická značka. Pri výstupe som použil mapu z roku 1963: Slovenské rudohorie (stredná časť) 1 : 100 000 a odporúčanie na výstup od starých vrchárov, ktorých odtiaľ vysťahovali a prišli bývať do našej dediny.
Podľa mapy aj podľa odporúčania mali vrcholovú časť tvoriť lúky. Nebola to však pravda. Záverečných pätdesiat, možno sto výškových metrov som sa musel predierať mladými hustovysadenými smrečkami a len moja zanovitosť ma doviedla až na vrchol. Smrečky vtedy dosahovali výšku 1,5 až 2 metre a výhľad som mal z vrcholu len vďaka tomu, že tam boli zbytky starého posedu, na ktorý som vyliezol. Ten výhľad bol však nádherný a len prichádzajúci večer ma prinútil zliesť z posedu a prebiť si cestu späť.

MatusM

Pekný pohľad na krásnu krajinu. Spomenutý vrch Bykovo bol zalesnený pred 50 rokmi kvôli početným povodniam na Ipli. Tuším sa preto odtiaľ muselo vysťahovať aj zopár gazdovstiev.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok