Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Cestou na Ostrý vrch

Diskusná téma K fotke: Cestou na Ostrý vrch

Ranný pohľad zo zelenej značky nad Vrbovcami. Pohľadu dominuje Ostrý vrch (602m), na ktorom je veterná elektráreň. Kopec je vidieť zďaleka, kraj okolo je pekný lúčny, pasie sa tu dobytok. Z hľadiska výhľadu, ktorý kopec poskytuje, dnes bol vidieť Považský Inovec, Tribeč a Malé Karpaty po Vysokú. Zaujímavosťou je, že pri dobrom počasí je Ostrý vrch vidieť z vrchola Devínskej Kobyly (77km). Druhá zaujímavosť je výhľad na hrad Branč, ktorý má presne za sebou hrad Korlátko a ak by sa predĺžila pomyselná úsečka, tak by bol s nimi v jednej priamke aj hrad Ostrý kameň. Dnešný výjazd som začal netradične, o druhej po polnoci, východ slnka ma zastihol v Jablonici, sem som prišiel o siedmej. Následne do Senice, Malaciek a domov. Išlo sa dobre, jazdu späť spestroval silný južný vietor, ktorý hlavne za Malackami neberal na intenzite. Ale celý čas bolo jasno a pekne. Trasa v mape http://mapy.hiking.sk/?trasa=7UpOd

Vladvlad

Vďaka.
Bolo tu príjemne, cesty neboli blatové.
A tie kravičky, pekné neprítomné pohľady mali :)

Bulat

hehe, pre tie prežúvajúce kravy si bol iste vítaným spestrením :-)

Vladvlad

Ahoj Igor.
Súhlasím, sú to príjemné lokality. Na Ostrom vrchu som bol prvý krát a zároveň naposledy 4 roky dozadu.
Je tu naozaj veľa možností kam sa vybrať. Mňa tu ešte zaujal aj fotogenický dobytok :) Spokojne si sedel, prežúval alebo len tak sledoval okolie :)

Bulat

zdravím Vlado, nedávno som tadiaľto prechádzal v rámci Lazovky a veru som pozeral, že je to tu pekný kraj ako stvorený na panoramatické bajkové vychádzky... akurát to moje skoro poludňajšie svetlo tomu tvojmu rannému nemôže konkurovať :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma