Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Pražce

Diskusná téma K fotke: Pražce

Cestou z Vývratu na Vysokú prechádzame po zvyšku zvršku lesnej železnice, cez priesek v skale. Pri troche predstavivosti sa ocitneme v dobách, keď fučiace parné mašinky zvážali drevo šetrnejšie ako dnešné vozidlá.

PeterS

Wallendorfer, aj tento zvršok je trochu zaseknutý do skaly. Panel č. 4 náučného chodníka Smolenickým krasom (N 48.50008° E 17.40118°) - "o využívaní lesa v minulosti" uvádza, že v okolí Smoleníc existovalo 40 km konských a 70 km parných lesných úzkokoľajok!

Wallendorfer

par rokov dozadu som v TV sledoval nejaky dokument, kde sa riesila zahada ohladom istych stop po kolajniciach vysekanych v skalnej stene,asi to nebude tento pripad,ale tusim to bolo niekde na zapad. Slovensku,keby o tom niekto nieco vedel,nech da vediet :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma