Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Pri kaplnke

Diskusná téma K fotke: Pri kaplnke

Pohľad na kaplnku pri ceste medzi Sološnicou a Plaveckým Podhradím. Na pozadí Plavecký hrad a kopec Pohanská. Zvláštny vzhľad fotky je spôsobený pokusným fotením cez zváračské sklo, čo umožnilo predĺžiť expozičný čas a zachytiť pohyb oblakov. Na ukážku originálny pohľad z foťáku http://goo.gl/udIOxU Vietor, ktorý dnes opäť fúkal, je už ubťažujúci a keď sa k tomu pridala všade v lese nízka oblačnosť, bolo to deprimujúce. Už by aj stačilo :)

Vladvlad

tarazed: zaujímavé, o tom som netušil zase ja. Skladanie fotiek pri nočných záberoch a makre je jasné, ale že sa skladajú aj denné zábery ako si uviedol, pekne pekne.

Tarazed

Zdravím, ja to zasa robím skladanim bez akehokolvek filtra... Nafotim normalne fotky, ale 100 ks po sebe a vyskladam, pricom sa oblaky pekne pretiahnu vod. ephoto.sk/…/?a=

Martin Slamka

tak potom beriem späť na to som nejako zabudol že dneska bol vetrisko a pri dlhšom čase mohli ťažko zostať stromy ostré....v tom prípade je to superlacná a zábavná alternatíva voči nd filtrom....ja by som ju využil hlavne na bw fotky s dlhším časom

Meky

Už som aj ja kadečo "pogúglil".Je to zaujímavé a hodné vyskúšania.Rozoberali to aj na ephoto-http://www.ephoto.sk/forum/39/9092/dlhe-casy-bez-nd-filtra-ako-na-to/strana-1/

Vladvlad

Názorná ukážka a porovnanie ostrosti voči originál značkovému ND filtru diyphotography.net/how-correc… čiže v tom nevidím problém. Rozdiel je samozrejme v nutnej úprave farebnosti fotky. Pre tú zábavu to ale stojí tých pár centov a aj následnú úpravy v PC.
Na tejto fotke sa od vetra hýbali koruny stromov, čiže nemôžu byž úplne ostré.

Tento pohľad hiking.sk/…/male_karpaty-z_va… bol fotený rovnakým filtrom. To ZSX v popise znamená zváračské sklo hustoty X (=10).

Ak bude vhodný motív, niečo hádam ešte nafotím.
Koho téma zaujíma, nejaké odkazy diyphotography.net/use-weldin… a alexwisephotography.net/…/cre… Vďaka za záujem.

Aďo.4

Ako Martin S.píše v predošlom príspevku o strate ostrosti..Či by nepomohlo, čo najtenšie zváračské sklo?...
Tak ja dávam 5 bodov za fotku+ bodov za zaujímavý pokus a + 5 za info ..

Martin Slamka

tak o tomto počujem prvý krát a som v miernom šoku :) efekt je to velmi zaujímavý možno nevýhodu oproti drahším filtrom vidím v tom že to dosť opticky degraduje kvalitu fotky najmä ostrosť ale zas tá cena a zábava je s tým asi neskutočná paráda

Vladvlad

Vďaka. Zváračské sklo je náhrada za ND filter nejakého vyššieho čísla. Normálne sa na podobné motívy používa povedzme ND1000, ale načo ho kupovať, zváračské sklo stojí do 1 eura a na zábavu stačí :)
Kedysi, ešte na kompakte som sa s tým hral a teraz ma napadlo, že to opäť vyskúšam.
Nalepil som naň tmavou lepiacou páskou tubu od vitamínov a takto to len jednoducho nasuniem na objektív a fotím.

Viac info sa dá nájsť na internete, napr. zadaním "welding glass photography".

Alexander

Tiež myslím, že je to zaujímavé. Už z náhľadu bolo jasné, že dlhšia expozícia, no a zváračské sklo, tak to je fakt vynález.

Meky

Do kelu s filtrami.V pondelok idem nafasovať zváračské sklá :) Vladko,mne sa to "lúbi" :) A ako píše Adam-zapni hodnotenie.

Vladvlad

Aďo: pre mňa je to taký testovací záber, na prvý krát to nie je zlé, ale môže to byť aj lepšie. Pridal som ho len tak na ukážku. Jasné, hodnotenie, nejako automaticky som ho vypol, aj tak je to jedno. Vďaka za zastavenie.

Adina: je to možné, ale cez Pernek som išiel len autobusom :)
Plán bol východ slnka na Čele. Večer v BA pekne jasný, ráno v BA boli vidieť hviezdy. Prídem do Smoleníc, nízka oblačnosť. Reku super, bude inverzia :) Jediné čo sa mi páčilo bol prechod tmavou Hlbočou za svetla lampy. Na Čele bol akoby koniec sveta :)
Takže len hnusne blatovými cestami do Sološnice. Celá trasa na ukážku mapy.hiking.sk/?trasa=Gj2cY

Adina

sme sa dnes túlali kúsok od seba :-).

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma